L. TH. MAIJERS' CKITIEK OP MIJN GRAMMATICA. (Ind. Mil. Tijdschrift 1900). MALEISCHE Op verzoek der Redactie schreef de heer L. Th. Maijer voor dit tijdschrift een beoordeeling van mijn Maleische grammatica. Aan mij de taak, die beoordeeling te lezen en met aandacht te overwegen. Maar mag ik ook tegen de critiek opkomen, wanneer ik na de bestudeering er van tot de overtuiging ben geraakt, dat het oordeel niet op deugdelijke gronden rust? Het wil mij voorkomen, dat ik dat recht wel degelijk heb en ten opzichte van de critiek van den heer M. wil ik er ge bruik van maken. Ik doe dit niet omdat zijn oordeel ongunstig luidt. Had de heer M. in antwoord op het verzoek der Redactie haar geschreven, dat hij mijn werk reeds bij eerste kennisma king zoo vervelend vond, dat het hem niet lustte het te be- studeeren, zoodat hij er derhalve overigens geen oordeel over uitspreken kon; en had de Redactie zijn schrijven in haar tijd schrift laten drukken, stellig en zeker had ik er het zwijgen toe gedaan. Nu echter de heer M. wel een critiek heeft geschreven, maar een zoodanige, dat er met afdoende zekerheid uit te constateeren is, dat hij mijn hoek niet heeft bestudeerdeen zoodanige, dat hij zelfs de verdenking op zich laadt het niet eens goed te hebben gelezen, nu wil ik mijn stem tegen een dergelijke wijze van critiseeren doen hooren, hoe weinig aangenaam de taak, welke ik mij zoodoende opleg, ook moge zijn. De heer M. bespreekt haast niet meer dan de voorrede en Hoofdstuk I, benevens nog een bladzijde uit het midden. Vooral uit zijn behandeling van het le hoofdstuk is men geneigd af

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 112