114 23 Nov. Generaal Methuen ontmoet op zijn tocht tot ontzet van Kimberley de Boeren bij Belmont. De Boeren trekken terug. 25 Gevecht bij Graspan. 28 Slag bij Tweerivieren (Modderrivier); generaal Me thuen lijdt zware verliezen. 10 Dec. Gevecht bij Stormberg in het Noorden der Kaap kolonie. Gatacre verslagen en teruggejaagd. 11 Slag bij Magersfontein. De Hooglanders en andere troepen lijden zware verliezen en moeten terugtrek ken. Generaal Wauchope sneuvelt. 15 Slag bij Colenso. Bulier doet een vergeefschen aan val op de stelling der Boeren, die 11 kanonnen ver overen, de Engelschen hebben meer dan 1000 dooden en gewonden. 16 Lord Roberts benoemd tot opperbevelhebber, met Kitchener tot chef van zijn staf. 3 Jan. Gevecht bij Colesberg. Een trein met levensmiddelen valt de Boeren in handen. 6 De Platrand bij Ladysmith te vergeefs aangevallen door de Boeren. Aan beide zijden zware verliezen. Honderd man van het Suffolk-regiment bij Coles berg gevangen genomen. 16 Lyttelton trekt de Toegela over. 24 De Boeren heroveren den Spioenkop. Warren s legei keert over de Toegela terug. 5 Febr. De Engelschen trekken weer over de Toegela en bezetten Yaalkrans. 8 De Boeren verdrijven de Engelschen opnieuw van den Noordelijken oever der Toegela. 11 Generaal French rukt naar Kimberley op. 15 De Engelschen trekken de stellingen van Cronjé om. Generaal French ontzet Kimberley. Cronjé gaat terug; de Wet neemt een Britsch konvooi. 18 Gevecht bij Paardeberg. De generaals Knox en Mae- donald gewond, de Engelschen lijden zware verliezen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 128