1Ï6 - 3 Mei. Roberts begint zijn opmarsch naar Pretoria. Brand- fort door de Boeren ontruimd. De spoorbrug over de Yetrivier door de Boeren vernield. 7 De laatste zitting van den TransvaÉschen Volksraad geopend. 12 Kroonstad door de Engelschen ingenomen. 15 De Engelschen bezetten Dundee en G-lencoe weder. 16 Christiana in Transvaal door de Engelschen bezet. 18 Mafeking na een hevig gevecht door de Engelschen ontzet. 27 De hoofdmacht der Engelschen trekt de Vaal over. 28 De Vrijstaat door de Engelschen geannexeerd. 29 Bij Senekal in clen Vrijstaat lijdt generaal Rundie .zwaar verlies. 31 Johannesburg geeft zich aan Lord Roberts over. 4 Juni Gevechten bij Zesmijlspruit ten Zuiden van Pretoria. De Boeren nemen een konvooi met escorte bij Roodewal. 5 Pretoria aan de Engelschen overgegeven. Drieduizend Engelsche krijgsgevangenen te Waterval bevrijd. 11 De Boeren trekken van Langenek terug, het Britsche gebied ontruimende. 18 Hunter bezet Krugersdorp. 11 Juli. De Boeren behalen voordeelen bij Zelikatsnek en Derdepoort, ten Noorden van Pretoria. 16 Paget en andere generaals achtervolgen de Wet bij Lindley. 29 Prinsloo, die met 5000 man bij Fouriesburg omsin geld was, geeft zich met het grootste gedeelte van zijn macht aan Hunter over. 4 Aug. Harrismitli door Macdonald bezet. 6 De Wet trekt de Vaal over, hoewel hij Kitchener achter zich en Methuen voor zich heeft. 16 Christiaan de Wet is aan zijn vervolgers ontkomen. Lord Kitchener ontzet Hore te Elandsrivier in het Rustenburgsche.

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 130