117 Bulier, naar het Noorden oprukkend, heeft Caro lina bezet. 13 Aug. Loid Roberts heeft een proclamatie uitgevaardigd, waarbij alle burgers met straffen bedreigd worden, als zij hun medeburgers niet verraden, enz. 20 Baden-Powell en Paget rukken langs den Pretoria Pietersburg-spoorweg Noordwaarts op. 22 De Boeren breken ten N. en ten Z. van Newcastle in Natal den spoorweg op. 23 Buller levert bij Dalmanutha een ernstig gevecht. 24 Aug. Pole-Carew bezet Belfast. Cordua, aan een komplot tot ontvoering van Lord Roberts schuldig bevonden,, wordt doodge schoten. 26 Bij een aanval op Winburg wordt Olivier met drie zoons gevangen genomen. 27 Buller heeft Berg-en-dal bezet en de Boeren trekken terug. Baden-Powell bezet Nijlstroom maar trekt naar Pretoria terug. De Wet verschijnt bij Heilbron. 28 Buller bezet Machadodorp. 29 Theron breekt ten Z. van Johannesburg den spoorweg 30 op. Waterval-Boven en Waterval-Onder bezet. 1 Sept. Lord Roberts vaardigt een proclamatie uit, waarbij de Z.-A. Republiek bij Engeland wordt ingelijfd. 6 Lijdenburg door de Engelschen bezet. Een gedeelte van de Boeren rukt Noordwaarts op, een ander gedeel te naar het Oosten in de richting van den Spitskop. 10 Hildyard gaat de Langewacht-pas door, in de rich ting van Utrecht. Een proclamatie van de regeering der Z. A. Repu bliek, uit Nelspruit gedagteekend, verleent president Kruger zes maanden buitenlandsch verlof. 11 President Kruger verlaat de Z. A. Republiek en komt te Lourengo Marques aan.

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 131