MEDEDEELINGEN BETREFFENDE HET GRAFMONUMENT VIS. Geachte Heer Redacteur! Onmogelijk als het is voor de Commissie, welke zich in Ne derland belastte met het tot stand brengen van een grafmonu ment voor wijlen den len Luitenant der Infanterie H. M. Vis, om aan elk der contribuanten persoonlijk een verslag harer verrichtingen te doen toekomen, roept zij Uwe medewerking in om het onderstaande, door plaatsing in het I. M. T., onder de oogen van de in Indië aanwezige belanghebbenden te brengen. De mededeelingen, welke voorkomen in de October aflevering van het I. M. T. maken zulks, naar de meening der Commissie, niet onnoodig. Door den ruimen toevloed van bijdragen, zoo uit Indië ont vangen, als in Nederland bijeengebracht, was de Commissie in staat om een zeer waardig gedenkteeken te doen vervaardigen. Bovendien bleek het haar mogelijk de kosten te bestrijden van het overbrengen van het stoffelijk overschot van wijlen Henri Vis, dat te Segli werd ter aarde besteld, naar Petjoet, de begraafplaats van Kota-Radja, alwaar dus nu het monument zal worden opgericht. Daardoor voldeed zij aan een verlangen, door de familie van den gesneuvelde en door het meerendeel der contribuanten gekoesterd. Het ontwerpen en de uitvoering van het monument werden opgedragen aan den Heer Bart van Hove, onlangs benoemd tot hoogleeraar aan 's Rijks Academie van Beeldende Kunsten. Het bestaat uit eene zuil van roodbruin Zweedsch graniet, met een bronzen palmtak versierd en waarop eene zeer goed geslaagde, levensgroote, bronzen buste van Vis. Het geheel, rustende op een vierkant voetstuk van. de genoemde steensoort met zijden van 1.30 M., bereikt eene hoogte van 3.25 M.

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 133