VRAAGSTUKKEN VAN DEN DAG. De africhting van den recruut hij het Depot-Bataljon. Motto. De africhting- is van overwegenden invloed op de vorming van den soldaat. De gevolgen eener onvoldoende africhting zijn later bijna nimmer geheel weg te nemen. Daar om moet aan de africhting van den recruut de meest mogelijke zorg worden besteed. 15. Voorschrift tot het houden van oefe ningen bij de Infanterie. Elke handeling, die met opzet geschiedt, dus ook de africhting, heeft een doel. En het antwoord op de vraagWat is het doel der africhting zoude eenvoudig kunnen zijn. Immers, er bestaat, logisch gesproken, materiëel verband tusschen de beslissingende soldaat is afgericht en de soldaat is geschikt voor zijn werkkring. Of komt men nog eens op eene zaak terug, die men a/gedaan heeft Of zet men wellicht de spade nog eens in eene hoogte, die men «/gegraven heeft „De werkkring van den soldaat in den oorlog is eenvoudig. Hij moet vten allen tijde in staat zijn te marcheeren en zijne wapens te gebruiken 11. van het voorschrift tot het houden van oefeningen). Na de af richting echter is de „afgeëxerceerde" soldaat volgens het schietvoor- schrift ongeschikt om te velde te trekken; 5 van de Recrutenschool verbiedt het partij schermen aan den recruut te leerenhet voorschrift op de Gymnastische oefeningen voorkomt, dat de man als gymnast le. klasse wordt afgeleverd; pionieroefeningen zijn hem volkomen onbekend en last not least, marschen heeft hij nimmer gemaakt. Summa summarumde pas afgeëxerceerde soldaat is noch in staat om zijne wapens te gebruiken noch om te marcheeren. TJit het vorenstaande volgt, dat het voornaamste deel der africhting bij de veldbataljons ligt en dat de man bij het Depot-Bataljon dus niet afexerceert.

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 137