IN MEM OR I AM. Enkele dagen geleden brachten de nieuwsbladen ons het treurig bericht van het overlijden van den Generaal-majoor van het Nederlandsche leger H. H. J. PLAATENGA, Ridder in de orde van den Nederlandschen leeuw. Het Nederlandsche leger, waarvan de overledene gedurende ruim 37 jaren een sieraad uitmaakte, lijdt door zijn afsterven een belangrijk verlies. Maar het is niet alleen als hoogst bekwaam officier, het is ook als mensch, dat men den afgestorvene met weemoed zal herden ken. Het officierskorps verliest veel, zeer veel in hem, dat kunnen allen getuigen, die in eenigerlei dienstverhouding met hem te maken hadden en hem daarbij steeds als een belang stellend en uiterst humaan chef leerden kennen. En als zoodanig zal Generaal Plantenga ook in de herinne ring van vele Indische officieren blijven leven. Yele onzer toch hebben, als cadet aan de K. M. A., hem als leeraar en hoofd van onderwijs leeren waardeeren en in nog hoogere mate is dit het geval met hen, die het voorrecht genoten onder hem te die nen in de jaren, dat hij na onzen tegenwoordigen Gouverneur- Generaal aan het hoofd der Hoogere Krijgsschool stond. En wie onzer kent hem niet uit zijn geschriften, welk offi cier kent niet zijn standaardwerk over strategie en krijgsge schiedenis. Tot onzen spijt beschikken wij niet over voldoende gegevens om hier een volledigen staat van dienst van generaal Plantenga te geven. In stede daarvan zij hier het volgende aangeteekend Generaal Plantenga stond algemeen bekend als een buitenge-

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 13