BOEKBESCHOUWINGEN. Het militair recht in Ned. Indië2de jaargang afl. 14. Deze belangrijke aflevering van bet tijdschrift van Mr. Bergsma wordt ons officierskorps ten zeerste ter lezing aanbevolen. Diegenen onder de lezers van het I. M. T., welke indertijd kennis maak ten met zijn opstel: „Eene vraag van reclame", opgenomen in de4doafl. van 1899, zullen zich herinneren hoe Mr. Bergsma toen een ontkennend antwoord gaf op de vraagof een krijgsraad een reclamant opnieuw moet straffen, indien deze met een klacht is afgewezen en daarvoor wegens verregaande oneerbiedigheid gestraft werd, en de krijgsraad, wiens be slissing hij in hooger ressort inriep, de juistheid van deze straf erkent. Toen stond Mr. B. nog alleen in die opvatting, thans is zij gehuldigd in een dispositie dd. 8 Nov. 1900 van een krijgsraad te Magelang en werd zij geapprobeerd door het Hoog. Mil. Gerechtshof. Dat alles is gemotiveerd te vinden in de hierboven genoemde aflevering. Eedactie. Ter bespreking ontvangen. Indische militaire belangen Y; door'"**, overdruk uit de Indische Gids. De Malaria (Moeraskoortsen). Oorzaken, behandeling en voorbehoedmid delen, populair voorgesteld door Dr. Goliner. Uit het Duitsch. Militaire rechtspleging. Beknopte handleiding ten dienste van aanstaan de officieren; door P. P. C. Collette en J. J. C. van Dijk. Zelfonderricht. Stenographie door Riënts Balt, in weinige uren aan te leeren. Bulletin van het Koloniaal museum te Haarlem No. 23. Het Militair strafrecht in Nederlandsch-Indië door A. Y. L. Barre, 3° verbeterde druk, 2e gedeelte Strafrecht. De reorganisatie onzer levende strijdkrachten door "W. M. Engelberts. Yan al deze boekwerken zal zoo eenigszins mogelijk de bespreking in de volgende aflevering volgen. Redactie.

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 143