VOOR DE PRACTIJK. Dienstkruis of lint. Do Kapitein G. Nypels wenscht in zijn artikel over „De Wet, houdende instelling van de Militaire Willems-Orde" naast ons mooi maar niet sterk émaillekruis, een ander kruis te zien gesteld, als dienstkruis. Is liet niet eenvoudiger bepalingen in het leven te roepen, dat, te velde en bij diensten, waarbij decoraties en eereteekenen gemakkelijk aan beschadiging bloot staan, alleen de verschillende linten van bepaalde afmetingen worden gedragenzooals dat reeds bjj onderscheidene andere legers geschiedt. Een Ridder. Geen reisdeclaraties met afschriften marschorders meer. Zou het niet voldoende zijn slechts één reisdeclaratie op te maken in de beide volgende gevallen le. voor alle officieren, die vereenigd hebben gereisd; en ten 2e. in geval de reizen over twee dienstjaren loopen Wanneer een bataljon van garnizoen moet veranderen, wordt thans, na afloop van de reis, ingediend tot ontvangst der daggelden a. door den bataljonscommandant een declaratie model No. 48 met de origineele marschorder b. door alle andere officieren en adjudanten-onderofficier, die mede- gereisd hebben, eveneens een declaratie model No. 48 met een af schrift marschorder. Het onder b. genoemde zou m. i. kunnen vervallen door de daggelden voor bedoelde reizigers op de declaratie van den bataljonscommandant te brengen. Stel b.v. eens dat het bataljon telt: 1 hoofdofficier, 17 subalterne offi cieren en 2 adjudanten-onderofficier, dan zou de declaratie kunnen wor den ingericht als hieronder is aangegeven.

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 144