147 vormen als bij permanente werken, en men daarom meer het zwaartepunt zal leggen op hindernissen vóór de gracht. Verder zijn die caponnières met de vrij geringe middelen, waarover men beschikt, niet voldoende bomvrij te maken en speciaal niet de toegangen daarheen onder den hoofdwal. Bij de toepassing van natte grachten, die wèl een belangrijke hindernis vormen, is de vernielbaarheid der caponnières bijzonder groot. Dergelijke flankinrichtingen behooren dus m.i. bij tijdelijke werken niet te worden toegepast; voor het flankement moet men vertrouwen op de loopgraafpantsers en c.q. de mitrailleurs op den open wal. Het opstellen van eenige loopgraafpantsers in het fort heeft verder nog de volgende voordeelen: 1°. Het bezit van een paar werkelijke kanonnen zal een goe den invloed uitoefenen op het moreel der bezetting. 2°. In vlak terrein heeft men van af het fort een beter uit zicht over het voorterrein en kan men dus betere uitwerking verwachten dan van uit de intervallen. 3°. In heuvel- en bergterrein zal men soms buiten de forten moei lijk eene goede opstellingsplaats voor de loopgraafpantsers vinden. De bewapening der kazematten voor groot flankement moet bestaan uit lichte snelvuurkanonnen, liefst dezelfde stukken als in de loopgraafpantsers nl. 5.7 c.M. Bij gebrek hieraan kan men toepassen 7 c M. L. A., 7 c.M. K. A. en zelfs 12 c.M. A. Deze vuurmonden behooren echter van een bijzondere reminrichting te worden voorzien, om den terugloop te beperken, daar anders de kazemat te groot zou moeten worden, wat hare constructie bemoeilijkt, maar vooral hare trefbaarheid vergroot. Behalve de bewapening met genoemde vuurmonden dient het fort voorzien te worden van een infanterie-bezetting, die dient 1°. voor het helpen afslaan van een rechtstreekschen aan val op het fort; 2°. voor het geven van een moreelen steun aan de zwakke artilleriebezetting; 3°. voor het leveren van het grootste contingent van de wachten. De infanterie wordt in hare taak, sub. 1°. genoemd, gesteund door mitrailleurs, die in afwachtingstoestand in bomvrije remi ses zijn opgesteld.

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 161