HET OVERTREKKH VAN RIVIEREN DOOR CAVALERIE. In het I. M. T. van 1897 blz 277 e. v. kwam schrijver dezes, in een opstel over dit onderwerp, tot de conclusie, dat het voor de Indische cavalerie, welke bij uitstek mobiel en (dus) licht bepakt dient te zijn, geen aanbeveling zou verdienen voor het overtrekken van rivieren hulpmiddelen (opvouwbare booten) mede te voeren op pakpaarden of lichte voertuigen, doch dat men de oplossing van het vraagstuk diende te zoeken in het gebruik van waterdichte mondzakken. De voordeelen daarvan werden in dat artikel opgesomd en vooral gewezen op de gunstige resultaten, welke men volgens de berichten in Oostenrijk verkregen had, bij het gebruik van kleine vlotten, samengesteld uit 8 a 4 waterdichte mondzakken, van het model uitgevonden door den kapitein Bekessy. Bijzonderheden konden toenmaals niet verstrekt worden, om dat het mij niet was mogen gelukken, mij met den kapitein Bekessy in verbinding te stellen. Intusschen heeft men in de afgeloopen jaren in de verschil lende legers niet stil gezeten, daar men terecht in Europa het vraagstuk der rivierovergangen door cavalerie als zeer gewichtig beschouwde Als bewijs daarvoor kan ik o.a. aanhalen, dat in 1897 in Frankrijk de literatuur over dit onderwerp hoofdzakelijk uit ééne, uit het Duitsch vertaalde, brochure bestond en er toen slechts enkele proefnemingen verricht warendoch dat men thans, na rustelooze proefnemingen, toegelicht en voorbereid door talrijke tijdschriftartikelen en brochures, in deze kwestie een standpunt heeft bereikt, hetwelk aldus door den „Comman dant P" in het tijdschrift „le Monde moderne" van Januari 1900 omschreven wordt: „Het vraagstuk der rivierovergangen is opgelostgeen rivieren

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 182