'tïïTJSEV-. -rr 222 De beoefening van 231 Recrutenschool, met en zonder losse patronen, kan met vrucht geschieden door 2 sectiën op afwisselende terreinen tegenover elkaar op te stellen, elke sectie beurtelings als aanvaller en bij de compagnieën der veldbataljons voort te zetten en ze te doen dienen als aanvulling van de gezamenlijke gevechtsschietoefeningen welke door het beperkt aantal patronen, daarvoor toegestaan, slechts zelden kunnen plaats hebben. Op overeenkomstige wijze als bij 231 Recrutenschool zou dan bgv. 1 sectie tegenover 3, of wel het ééne peloton tegenover het andere kunnen optreden met en zonder losse patronen en op verschillende terreinen. Het spreekt van zelf, dat daarbij de beoefening der vuurleiding en vuui - discipline op den voorgrond moet treden, waarbij de aandacht gevestig^ wordt op 69 t/m 84 compagniesschool, in welke paragrafen wenken gevonden worden, en 77 schietvoorschrift. Het aantal losse patronen, bij tarief toegestaan, zal dan vermeerd dienen te worden. Indien op bovengenoemde wijze de troep practisch geoefend wordt, kan beter op fouten gewezen worden dan bij manoeuvres Fouten, welke nog al eens voorkomen, zijn bijv., dat dooi eenen stelling liggenden verdediger veel patronen verschoten worden op klei vijandelijke afdeelingen op groote en middelbare afstanden, dat het vuur des verdedigers even hevig is vóór, (na), alswel gedurende eenersprong des aanvallers, dat niet oordeelkundig van het terrein als dekking g bruik gemaakt wordt, dat op korte afstanden één, instede van meerdere mikpunten aangegeven worden op breede tirailleurlinien, enz. Bovendien kan" in sommige gevallen rekening gehouden worden met het werkelijke aantal patronen, in het bezit van den man en spaarzaamheid met de munitie beoefend worden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 236