249 sten te verleenen in verband met de defensie, wordt het vol gende bepaald: le. Indien personeel gecommandeerd wordt, dan is daarvan per telegraaf kennis te geven aan den afdeelingschef, die beoor deelt of in den dienst van den betrokken persoon kan worden voorzien. Kan dit niet zonder bezwaar geschieden, dan geeft de afdeelingschef hiervan per telegraaf kennis aan den Dienst der Ex ploitatie, respectievelijk aan den Hoofdingenieur, Dienst van weg en werken, naar gelang het personeel tot een dier diensten behoort. Alsdan zal getracht worden door tusschenkomst van den Regee- rings-Commissaris de commandeering te doen intrekken. 2e. Aan hen, die gemist kunnen worden, verzekert de Maat schappij half salaris indien zij ongehuwd, en twee derde salaris als zij gehuwd zijn, dat wil zeggen, wanneer de te ontvangen soldij minder bedraagt, zal het verschil door de Maatschappij wor den bijbetaald. 8°. Aan hem, die vrijwillig, zonder gecommandeerd te zijn, dienst wil nemen, en die door de militaire overheid daartoe wordt aangenomen, kan, als de dienst het toelaat, daartoe door den afdeelingschef vergunning worden verleend zonder behoud van salaris, en na betaling van of borgstelling voor hetgeen hij even tueel nog aan de Maatschappij verschuldigd is. Kan hij echter niet gemist worden, dan heeft hij te kiezen tusschen geen dienst nemen of ontslag. 4e. De in sub. 2 en 3 bedoelde personen worden, zoolang zij militaire of andere diensten voor de Regeering doen, geacht niet in dienst van de Maatschappij te zijn. 5°. Indien de Regeering de diensten der gecommandeerden of vrijwilligers niet meer behoeft, worden zij, zoodra zij zich bij hun onmiddellijken chef aanmelden, weder in dienst genomen, voor zoover zij daartoe lichamelijk geschikt zijn, onder toeken ning van hun volle bezoldiging, met uitzondering van die vrij willigers, als bedoeld in sub. 3, 2de alinea. 6e. Indien personen, die zich in militairen dienst bevinden, van den Dienst der Exploitatie of van den Hoofdingenieur, met goedvinden der Regeering, order ontvangen den dienst bij den Spoorweg te hervatten, hebben zij daaraan onmiddellijk te voldoen, op straffe van te worden ontslagen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 263