250 7». Voor de sub. 3 bedoelde vrijwilligers zal, indien voor hen een uitkeering in Nederland wordt gedaan, deze tijdelijk worden gestopt, tenzij de gelden daarvoor vooraf gestort worden, of vol doende borg wordt gesteld. 8e. De afdeelingschefs moeten van ieder, die in den militairen dienst wordt aangenomen, mededeeling doen aan den Dienst van Exploitatie, respectievelijk aan den Hoofdingenieur. Deze bepalingen gelden niet voor personeel, dat krachtens en gagementen bij het artillerie-korps voor gewone of herhalings oefeningen wordt opgeroepen. Hiertoe wordt gewoon verlof ver leend, zonder behoud van salaris. De Directie: Pretoria7 September 1899. J. van Kretschmar. Na den grooten uittocht der Engelsche onderdanen en na de mobilisatie, toen het personen- en goederenverkeer in zoover ver minderde, dat over een groot deel van het net de nachtdienst kon worden opgeheven, kon zeer veel personeel worden afgestaan voor krijgs- en bewakingsdienst. De toestand op 't einde van 1899 blijkt uit onderstaand staatje: personeel op de Z-A.S-M. spoorwegen in Transvaal. 2223 den Natal-spoorweg bezet door de Z. A. R. 221 geleend aan de O.-V. Spoorwegen27 u n jj den Pietersburg-spoorweg 4 der Z-A.S-M. bij commando of bewakings dienst K7R Totaal blank personeel8051 De reeds genoemde bewakingsdienst staat onder den comman dant-generaal en is te beschouwen als krijgsdienst. Dooi het groot aantal Engelschgezinden, die er, mag men aan nemen, altijd nog in de republiek aanwezig zijn, door de groote afstanden in een weinig bevolkt land, moest van af het begin streng gewaakt worden tegen kwaadwilige aanslagen op brug gen en andere punten van den spoorweg, die de veiligheid van treinen zouden kunnen benadeelen en storingen in het verkeer veroorzaken.

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 264