298 Om der cavalerie deze schitterende resultaten te verzekeren, is het heelemaal niet noodig bereden infanterie van haar te maken, zooals sommigen schijnen te vreezen. Zij moet integendeel meer dan ooit cavalerie blijven, ten eerste om de schoone rol van verken nen te vervullen, vervolgens om tegenover de vijandelijke cava lerie met succes te kunnen optreden, en ten slotte om na de over winning den geslagen vijand tot het uiterste te vervolgen, en de zen te beletten zich te herstellen. Als de Boeren cavalerie hadden gehad, dan zouden zij de Engel- schen na het échec bij den Spionkopniet kalm de Toegela hebben laten overgaan, een deel zou dan zijn neergesabeld en gevangen genomen, een ander deel zou verdronken zijn en het door generaal Bulier gecommandeerde legerkorps zou thans niet meer bestaan. Bij voldoende aanvulling van paarden zou men korpsen bere den infanterie kunnen samenstellen en deze aan de cavalerie kun nen toevoegen, om met rijdende artillerie een gecombineerd geheel van groote kracht te vormen. Aangezien het oprichten van een vijfde wapen slechts met een vermindering van de eigenlijke cavalerie zoude gepaard kunnen gaan, is het noodig, dat deze in staat is de beide rollen te vervul len. Zij kan dit en misschien is dit de beste oplossing. Aldus opgevat, nu eens optredende te paard, nu eens vurende, nu eens door vuur van de haar toegevoegde artillerie, dan wel in voorko mende gevallen door toepassing van alle drie te zamen, zullen der cavalerie uitkomsten verzekerd zijn, welke ieders verwachting te boven gaan. En wat ontbreekt haar om volkomen op de hoogte van die taak te zijn Goede schutters III. Zoover zijn wij niet, het is ongelukkig dit te moeten erken nen, maar wij moeten erbij voegen, de middelen om zoover te komen, ontbreken ons wel eenigszins. De reglementen staan per jaar en per man voor individueel en gezamenlijk vuur een totaal van 48 scherpe patronen toe 1). 1) Bij onze Indische cavalerie 90 patronen, wat evenwel nog' te weinig is, daaren boven kunnen in de meeste cavalerie-garnizoenen, door het gemis aan een daartoe be schikt terrein, geen gezamenlijke vuren gehouden worden. (W).

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 312