317 mandanten. Het reglement zal verstandig doen zich naar de practijk te voegen. Si Anoe. Lapsus calami. Algemeene Order No. 48 van 1896, art. 7 zegt: „ten einde te voor komen, dat zoo min mogelijk stof voor kader verloren gaat, zullen de commandanten, enz."; het tegendeel is natuurlijk bedoeld. Art. 10 eischt „het spreken van gedrukt en geschreven Nederlandsch", een moeilijke exameneisch! 110 van het scbietvoorschrift der infanterie bepaalt: dat de kamer- sehietoefeningen moeten gehouden worden buitenskamers, zij mogen alleen kamerschietoefeningen in de kamer worden, wanneer daarbuiten geen ge schikte plaats of gelegenheid is. 162, 192 en 215 der Recrutenschool geven aan; nadat de sectiecom mandant door blazen op de tirailleurfluit het tirailleur- of snelvuur heeft doen eindigen, en nadat dientengevolge „geen schot meer mag worden gelost" (dat staat er bij), commandeert hij „staakt het vuur". Wel niet onjuist maar leelijk zijn de veelvuldig in de reglementen voorkomende uitdrukkingen„oefening ter beoefening", „op het commando commandeert de commandant." Si Anoe. Ophouden met vuren. Yolgens de Recrutenschool kan het bevel tot het staken van het vuur op drie wijzen gegeven worden 1°. blazen op de tirailleurfluit, dan moet alleen opgehouden worden met vuren, zonder meer; 2e. het commando: „staakt het vuur", dan moet, behalve het staken van het vuur, de palvleugel ook omgelegd en de patroontasch dicht ge drukt worden, zonder den sluitriem vast te maken 3e. het signaal of het commando „roffel", waarna, behalve het sub. 2e. vermelde, de vizierklep moet worden neergeslagen. Reeds den soldaat wcrdt getoond hoe in den oorlog alles eenvoudig, maar het eenvoudige lastig is of wordt gemaakt. Si Anoe.

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 331