■VARIA., Het nieuwe Fransche koloniale Leger. Het Journal Officiel maakte in den aanvang van het jaar de beschik kingen en decreten openbaar, welke tengevolge hadden, dat de marine- infanterie als koloniaal leger onder het Ministerie van Oorlog werd gebracht. Daarop volgde het verslag van den Minister van Oorlog aan den Presi dent der Republiek betreffende de organisatie van het koloniale leger, waarin o.a. het volgende voorkomt: Wat betreft de in Frankrijk gelegerde koloniale troepengedeelten, moet het aantal der bataljons van 34 op 36 worden gebracht. Deze maatregel maakt het mogelijk 12 regimenten van 3 bataljons te vormen, in stede van de bestaande 10 regimenten van 3 of 4 bataljons. Teneinde in elk regiment gedurende het geheele jaar eene voldoende effectieve sterkte te kunnen onderhouden, moeten alle regimenten een zeker aantal menschen tellen, welke de kern ervan vormen, d.w.z. niet tot den dienst in de kolo niën verplicht zijn. Eindelijk moeten de elders gevormde 12 regimenten het mogelijk maken een koloniaal leger te organiseeren, dat alle in geval van mobilisatie in Frankrijk aanwezige koloniale troepen ook aan de verdediging van het moederland kunnen deelnemen. Het dekreet betreffende de vorming van het koloniale leger luidt Artikel 1. Het koloniale leger is samengesteld uit het totaal der, in het bijzonder voor de verdediging en bezetting der koloniën en protectoraats- landen, met uitzondering van Algiers en Tunis, georganiseerde Euro- peesche en inlandsche infanterietroepen. Het is in de eerste plaats aan gewezen voor de militaire operatiën in de koloniën, draagt zoo noodig tot de verdediging van het moederland bij en neemt deel aan de militaire operatiën buiten het Fransche gebied; het blijft gescheiden van de troepen van het moederland en behoudt zijne zelfstandigheid. Artikel 2. De koloniale infanterie bestaat uit: le, een afzonderlijken staf2e, Europeesehe en inlandsche infanterieregimenten36, een korps van discipline. Artikel 3. Bevat bepalingen omtrent de samenstelling van den staf. Artikel 4. De Europeesehe koloniale infanterie is samengesteld uit 1. In Frankrijk: 12 regimenten koloniale infanterie, elk bestaande uit 3 bataljons van 4 compagnieën, eenen staf, eenen hulpstaf, een trein buiten

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 338