367 De taak, berustende op den hier omschreven grondslag, laat zich verdeelen in: le. de verkenning in den meest volledigen zin (ophelderen, in direct beveiligen) en 2e. het beletten van de verkenning aan den vijand (omsluieren, direct beveiligen). Voor de vervulling van de taak sub le. is de cavalerie, dank zij de snelheid, waarmede zij zich kan bewegen, het aangewezen wapen Tot steun kunnen haar andere wapens worden toegevoegd. Voor de goede uitvoering van die taakophelderingsdienst—zal de cavalerie zich zoo zelfstandig mogelijk moeten kunnen bewe. gen en is hiervan het logisch gevolg, dat zij tegelijkertijd de taak sub 2e., het vormen van een sluier, die den toestand bij en de handelingen van de eigen troepenmacht tegen inzicht van buiten moet beschermen en die tegen verrassingen moet vrijwaren, wel zooveel mogelijk doch niet volkomen naar behooren zal kunnen vervullen. Als uitvloeisel hiervan komen wij dan ook tot de conclusie, dat voor den veiligheidsdienst niet kan worden volstaan met het uitzenden van zelfstandige cavalerie, doch dat meer in de nabij heid van de te beveiligen troepenmacht op meer rechtstreeksche wijze voor de beveiliging moet worden zorg gedragen. Deze beveiliging nu behoort tot de taak der voorhoede; het wapen, dat zich daartoe bij uitstek leent, is dat der infanterie. Aan deze infanterie kunnen tot steun andere wapens worden toegevoegd. Door de toevoeging van cavalerie wordt alweer door de snelheid, waarmede zij zich kan bewegen, het volbrengen van de beveiligende taak der voorhoede in hooge mate vereenvoudigd en vervolledigd. Immers, juist door die snelheid is zij in staat op grooteren afstand dan de infanterie op te treden en tevens meer vroegtijdig te waarschuwen. Door de toevoeging van cava lerie aan de voorhoede worden bovendien ook de krachten van de infanterie het wapen dat later, in het gevecht, de beslissing moet aanbrengen in hooge mate gespaard. Deze cavalerie zal voor de goede uitvoering van haar taak (om sluiering) in de nabijheid van de haar volgende troepen moeten blijven en dientengevolge tegelijkertijd de taak sub le. (ophelde-

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 383