369 De meest afdoende beveiliging wordt niet verkregen door lijdelijk af te wachten of en waar de vijand zich vertoontdoch door hem op te zoeken en te verkennen en de eenmaal verkregen voeling niet meer verloren te doen gaanzoomede door hem zooveel mogelijk te beletten op gelijksoortige wijze op te treden. Als hoofdregels le. het verkennen in den meest volledig en zin (ophelderenindirect beveiligen) en het tegelijkertijd zooveel mogelijk beletten van het op gelijksoortige wijze optreden des vijands omsluieren direct beveiligengeschiedt door de z. g. zelfstandige cavalerie 2'. de verkenning aan den vijand te beletten omsluierendirect beveiligen) in den meest volledigen zin en het tegelijkertijd zoo veel mogelijk verkennen ophelderenindirect beveiligen) is de taak der voorhoede en wordt als zoodanig dus ook opgedragen aan de, een onderdeel daarvan uitmakende, voorhoede-cavalerie-, 3'. wat betreft het gedeelte der algemeene beveiliginghetwelk aan de cavalerie kan worden opgedragenis noch de zelfstandige noch de voorhoede-cavalerie ieder op zich zelf in staat voor de beveiliging in den meest volledigen zin te zorgen; de eene vult aan hetgeen der andere ontbreekt 4e. de zelfstandige cavalerie ontvangt hare bevelen rechtstreeks van den commandant van het geheel 5e. de voorhoede-cavalerie staat rechtstreeks onder de bevelen van den commandant van de voorhoede en 6\ gelet op de eigenschappen van het ivapen der cavalerie en op den bovenaangegeven grondslagmoet er naar gestreefd worden zonder te kort te doen aan hetgeen noodig is voor cle richtige vervulling der aan elk der beide soorten cavalerie op te dragen taakde zelfstandige cavalerie zoo sterk en de voorhoede-cava lerie zoo zwak mogelijk te maken. Geeft het vorenstaande den grondslag en de algemeen geldende hoofdregels voor het gebruik van cavalerie voor den veiligheids dienst aan, binnen de grenzen door die regels gesteld, blijft een groote mate van vrijheid van handelen bestaan. De handelingen nu binnen die gestelde limieten zullen geheel en al afhankelijk zijn van terrein en omstandigheden, zij zullen voor elk bijzonder geval door de commandanten moeten worden

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 385