EEN OPLEIDINGSSCHOOL VOOR OFFICIEREN IN INDIË. Door het Hoofdbestuur van den Indischen Bond werd aan onze redactie mededeeling gedaan van een zestal door dat Hoofdbe stuur aan de Regeering aangeboden verzoekschriften. Eén daar van, op het leger betrekking hebbende, achten wij van voldoend belang om het hier in extenso ter kennisse van onze lezers te- brengen. Het luidt: Aan Zijne Excellentie den Gouverneur-Generaal van Neder landsch-Indië. Vierde verzoekschrift. Geven met verschuldigden eerbied te kennen: Meester Theodoras Adrianus Ruijs en Theodoor Joseph Azon Jacometti Henricuszoon, respectievelijk waarnemend president en secretaris van het Hoofdbestuur van den Indischen Bond;. dat, vooral ook tengevolge van concurrentie van uit Neder land komende jongelieden, de eischen voor het verkrijgen van. eene betrekking in de laatste jaren aanmerkelijk zijn opgevoerd; dat de hier wonende ouders dientengevolge verplicht zijn voor de opvoeding van hunne kinderen met die zwaardere eischen rekening te houden; dat de algemeene verlaging van den loonstandaard den ouders groote moeilijkheden veroorzaakt bij het geven van eene behoor lijke opvoeding aan hunne kinderen; dat de gelegenheid, om door eene opvoeding hier te lande, met kans op succes, de concurrentie met de uit Nederland komende jongelieden te kunnen aanvaarden, tengevolge van het gemis van de noodige onderwijs-inrichtingen grootendeels uitgesloten is; dat het voor het grootste aantal der hier wonenden uit gel delijk oogpunt niet mogelijk is hunne kinderen voor de opvoe ding naar Nederland te zenden; dat om dezelfde reden uitbreiding van onderwijsinstellingen,,

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 401