VOOR DE PRACTIJK. Lijkbaar. Is in de 2e. alinea van artikel 157 Regl. op den Garnizoens dienst niet het woord „lijkbaar" vergeten? In verband met de le. alinea van art 178, Regl. op den Inw. Dienst der Infanterie, zou het aanbeve ling verdienen in art. 157 bovenbedoeld achter het woord „lijkwagen te doen volgen „of lijkbaar." X. Schietvoorschrift Infanterie. 149 van het sehietvoorschrift der Infan terie heeft hier en daar de meening doen ontstaan, dat het tirailleurvuur slechts door eene verspreid zijnde afdeeling mag worden afgegeven. Als bewijs hiervoor zon kunnen worden aangehaald 192 van de Recruten- school Inf. 1896, waar deze vuursoort voor het éérst aan eene verspreide groep wordt onderwezen. Artikel 122 Oomp. school 1896 geeft ons daar entegen het recht om met gesloten afdeelingen ook tirailleurvuur af te geven. "Wat is daartegen Het snelvuur [in werkelijkheid niets anders dan een zoo hoog mogelijk opgevoerd tirailleurvuur] mag immers ook door gesloten afdeelingen worden afgegeven. In verband hiermede en ook om het tirailleurvuur op het schietterrein door gesloten afdeelingen te doen beoefenen, ware er wellicht iets voor te zeggen om 149 van bovenbedoeld voorschrift te doen luiden, „het salvo-, snel- en tirailleurvuur kunnen zoowel in het gevecht in gesloten als in verspreide orde worden beoefend." X. Tnlkengelden en transportkosten. Waarom draagt het Land tot heden toe de transportkosten van een minder militair (c. q van het hem ver gezellend gewapend geleide), die voor den krijgsraad moet terechtstaan, alsmede van de eventueel te betalen tolkengelden? Al is een minder militair veelal niet in staat alle kosten te betalen, die eene veroordeeling door den militairen rechter met zich voeren, bovengenoemde gelden zijn niet zóó groot of ze kunnen wel door hem vergoed worden. In dit op zicht geen genade. Van onbillijkheid kan geen sprake zijn. Ieder is verantwoordelijk voor zijne daden en dus moet ieder maar de gevolgen

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 412