NIEUW SOU!JEM ITER!EEL. Met Plaat V t/m. VIII. Nog altijd bedienen wij ons bij de oefeningen in het gezamen lijk vuur en bij het gevechtsschieten van rechthoekige schijven van linnen of papier, waarop figuren zijn geschilderd of geplakt. In het buitenland heeft men reeds lang met dit systeem gebro ken en daarvoor in de plaats materieel vervaardigd, waarmede doelen van allerlei aard en afmetingen zijn samen te stellen, welke zich zooveel mogelijk overeenkomstig de werkelijkheid voordoen. Eindelijk is dergelijk materieel ook in den loop van dit jaar bij het Nederlandsche leger beproefd geworden. Tot leidraad bij den aanmaak van bedoeld materieel heeft ge diend de „Anleitung zur Darstellung gefechtsmasziger Ziele für die Infanterie". Het Duitsche Ministerie van Oorlog, dat dit werkje uitgeeft, vangt de inleiding aan met „Zur Ausbildung der Truppen im Schieszen ist die Darstellung gefechtsmasziger Ziele unentbehrlich". Welnu, de ondervinding met bedoeld materieel opgedaan, heeft ons doen inzien, dat wij in de gelegenheid zijn om, meer dan zulks tot nu toe het geval is, werk te maken van de opleiding tot oorlogsschutter. De proeven door de Normaal Schietschool zoowel te Waalsdorp als in de legerplaats bij Harskamp geno men, hebben dan ook de tevredenheid weggedragen van den In specteur der Infanterie, zoodat de invoering van het nieuwe materieel voor het Nederlandsche leger aan geen twijfel onder hevig is. Ten einde de belangstelling op te wekken bij de Infanterie- officieren en opdat men bij eene eventueele proefneming partij zou kunnen trekken van de ondervinding alhier opgedaan, volgt hier eene beschrijving van het materieel, zooals het aan de Schiet school werd vervaardigd.

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 441