427 Belast men het vaste personeel dan tevens met de bediening: van het materieel, zoo is geen schijfcorvee noodig, zoodat de- troep zoo sterk mogelijk aan de oefeningen kan deelnemen. Na afloop van het schietseizoen is het zaak het materieel, na dat het geheel hersteld is, te doen inleveren. In één der maga zijnen kan tot berging allicht een bescheiden plaatsje worden ingeruimd. Beginsel. Bij de keuze van het materieel heeft het beginsel voorgezeten om rekening te houden met de verschillende gevechtsformaties,, welke de troep in de voorste linie kan aannemen. Zoo neemt men, binnen het bereik van geweer-(karabijn) vuur, de Infanterie waar: gesloten of opgelost. Het onder vuur nemen van stilstaande gesloten Infanterie zal tot de zeldzaamheden behooren, zoodat men gesloten Infanterie moet voorstellen: „in front of uit de flank in beweging". Opgeloste Infanterie kan men zich denken in stelling, min of meer gedekt, of wel in beweging (vooruitrukkend of terugtrekkend). Cavalerie in beweging, in front of in schuine richting, en Ar tillerie in stelling of in beweging. In verband hiermee moet het materieel ons in staat stellen de doelen voor te stellen zoowel „stilstaande" als „in beweging",, met onverwachte verschijning en verdwijning. Men komt de werkelijkheid het meest nabij, wanneer het doel,, na getroffen te zijn, verdwijnt. Daar dit echter met het materieel niet geheel te bereiken is, onderscheidt men doelen, die, na zich onverwachts aan het oog: te hebben vertoond, a. bij eiken treiïer verdwijnen b. op een gegeven teeken of na bepaalden tijd verdwijnen.. Beschrijving van het Materieel. Voor de samenstelling der verschillende doelen heeft men in de eerste plaats noodig de eenmansschijf en hare onderdeelen (knie-, romp-, borst- en kopschijf). Fig. 1. Bovengenoemde fabriek te Dresden levert deze schijven af „ge bold en uitgesneden" ter dikte van 2 en van 4 m.M.

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 443