441 de slee 90» om en de schijf komt in front. Om het in front draaien der schijf te vergemakkelijken wordt onder de slee een plank geplaatst. Yoor een doel dat oprukt, de slee en de geleirollen te plaatsen als fig. 26 aangeeftvoor een doel dat terugtrekt, als in fig. 27 een doel dat zich zijwaarts beweegt, als in fig. 28; een doel van groote frontbreedte, geplaatst op drie sleden, deze en de gelei- rollen te plaatsen als in fig. 29. Om het stukschieten te voorkomen, moet men het ijzerdraad, waar het in een richting loodrecht op de schootsrichting loopt, in een kielspit leggen. Het verven der schijven. Indien blijkt, dat de schijven in het terrein opgesteld, zich niet scherp genoeg afteekenen, dan worden deze geverfd, waarbij het gelaat ongekleurd kan blijven. Het dichtplahken en herstellen der schijven. Kleine ronde gaten aan de voorzijde, worden met papier dicht geplakt. Aan de achterzijde dienen de uitstekende papierve zels met stijfsel bevochtigd, in het gat gedrukt (niet afge scheurd) te worden, waarna het gat met papier wordt dicht geplakt. Grootere gaten aan de voorzijde worden met stevig papier of linnen dichtgeplakt, aan de achterzijde worden de gaten be handeld als boven. Scheuren in de schijf of beschadigingen van de randen worden hersteld door het inlasschen of aannaaien van stukken karton (stukken van afgekeurde schijven), waarbij gebruik gemaakt wordt van stevig pikdraad; schijven, waarin zich vele kogelgaten be vinden, beplakke men geheel met papier of linnen. Benut men de oude schijven, om daaruit pleisters te slaan, waarmee de kogelgaten zijn te stoppen, dan kan het dicht plakken achterwege blijven. Behandeling en opbewaring der ballons. Eerst nadat het doel is opgesteld, worden de ballons opgeblazen. Het opblazen mag nooit met den mond geschieden, doch met een blaasbalg of luchtpomp, waarbij de lucht gelijkmatig en lang zaam moet worden ingepompt. Door den sluitdop rechts om te draaien, wordt de lucht afgesloten.

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 457