449 door hij m.i. boven alle andere soorten staat; terwijl daaren boven de prijs slechts de helft van den Maxim bedraagt (f 1150). Bij den mitrailleur patent Skoda moet men vuursnelheden kun nen verkrijgen van 80, 180, 350 en 450 schoten in de minuut. Tot afkoeling van den loop is ook hier een watermantel noo- dig; echter moet het mechanisme onberispelijk werken. Omtrent de andere mitrailleursoorten zij het volgende vermeld. Patent Nor denfeit (Paris). Deze mitrailleur moet voor elk kaliber geconstrueerd kunnen worden. De constructeurs hadden zich bij hun patent tot taak gesteld de mitrailleurs samen te stellen uit sterke, eenvoudige en gemakkelijk te vervangen deelen, die snel en zonder behulp van instrumenten ingezet en uitgenomen zouden kunnen worden, ter wijl ook getracht werd de trillingen tot een minimum te beper ken, ook al ligt de vuurmond op een lichten drievoet, dit laatste met het oog op de geringe spreiding. Men kent automatisch en gewoon vuur, waarbij 5/600 patronen en 120/130 patronen verschoten worden. De overgang van de eene vuursoort tot de andere gaat gemakkelijk. De lading heeft plaats als bij den Maxim, de patroonbanden zijn van licht, buigzaam metaal. De drievoet, waarop de mitrailleur te velde gebruikt wordt, schijnt van uitstekende constructie te zijn. (Revue d'Artillerie. Tome 52, Mei 1898). Het gewicht van de onderdeelen, is het volgende: mitrailleur 17.5 K.G-. drievoet 14.5 munitiekist 1.1 id. met 200 patronen 7.5 Bij vervoer op dieren heeft de gewichtsverdeeling plaats als volgt: lste. dier: bok en harnachement24.— K.G-. rechts van den bok: mitrailleur, lederen foudraal, 3 L. water 23.— K.G-. links van den bok: drievoet, lederen foudraal. 3 L. water20.K.G. Transporteeren 67.K.G. Dl. I, 1901. 31

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 465