461 „The latter equipment is one officer, 8 men, 11 horses. „The guns and tripod carriage are carried on one horse; the „amunition boxes on another. This equipment seems the most „practicable for hill fighting and uneven ground." Bij den marsch der brigade van generaal Westmacott naar de Badmanai "Valley, bood de vijand in het gebergte heftigen weer stand. De Maxims van het le. „Battalion Devonshire" dekten de linkerflank van het bataljon totdat dit den top bereikt had. „Up to this point the advance had been made simply with „the support of the machine-guns and the first defended position „was won without the aid of artillery fire." Later werd de compagnie Afridis, waarbij de Maxims waren ingedeeld, belast met het verdrijven van den vijand uit eene nieuw ingenomen stelling. Dit gelukte, en van uit de genomen stelling „which he (the enemy) had forced up an almost inpracti- cable roadway" werden de vluchtende verdedigers met de Ma xims verstrooid. Toen daarna de vijand de voorhoede op nieuw tegenstand bood, liet de commandant der afdeeling Maxims, deze tegen den vijand in stelling komen, „ranged them on 1800 yards 1600 M.) and the gathering broke, climbed over the rear walls of the vil lage, and fled up to the passes above." Later berichtte de brigade commandant dat- „the Maxim detach ment could not have been done better." Bij het gevecht in de Jarobi Valley kwamen eveneens de Ma xims in stelling, eerst om den opmarsch van eene compagnie uit de hoofdcolonne, later om den terugtocht te dekken. Bij het einde der expeditie werd de houding van het Maxim- detachement zeer geroemd en een groot deel van het behaalde succes toegeschreven aan de uitwerking van de „Maschinen- gewehren". Duidelijk is het, dat wij uit de voorgaande gegevens moeilijk con- clusiën kunnen trekken om op voort te bouwenmogelijk alleen deze, dat het gebruik van één mitrailleur niet is aan te bevelen. Slot volgt. J. C. van den Belt.

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 477