474 verder is gegaan dan voorheen; ons verwijt treffe dan echter anderen, dan die voor de voeding te zorgen hehben: te licht, een enkele maal misschien te gaarne, wordt dit zij het niet door U over het hoofd gezien. Ten slotte Uw antwoord op mijne vraag: Waarom de zaak niet officieel geëntameerd? Beantwoordt hebt Ge die vraag eigenlijk niet. Zooals Ge zelf zegt, hebt Ge er slechts pene gelegenheid in gezien „om te „wijzen op het verkeerde proef- en rapporteersysteem, bij ons „Leger in gebruik." Uwe philippica lezend, kon ik bijna geheel met U accoord gaan. Nochtans niet ten volle. We moeten toch niet uit het oog verliezen, dat het dikwerf voor hen, die de lakens heb ben uit te geven, doch directe voeling met den troep missen, moeielijk zoo niet ondoenlijk zijn zou, om goede voorzieningen te treffen, wanneer zij zich niet te voren door (de) troepencom mandanten deden voorlichten. Er heerscht echter ten deze overdrijving, en we weten het: alle overdaad schaadt. Waar ik echter op wilde neerkomen is: Zou er geen gevaar zijn, dat door Uwe hier bedoelde strafrede de aandacht van den lezer afgeleid werd van de hoofdzaak, namelijk: Hoe komen we het geld hebben we er gaarne voor over in het bezit van soldaten-servies En nu is het mijne meening, dat wanneer officieel blijken mocht, dat tal van menages er gaarne toe zouden overgaan, om zich het geëmailleerd servies in quaestie aan te schaffen, waarschijn lijk wel door de militaire administratie intermediair zou kunnen worden verleend voor de beschikbaarstelling ervan. Langs offi- ciëelen weg uit Nederland aangevraagd en uitgezonden, zou het stel ik mij voor uit of door bemiddeling van onze kleeding- magazijnen tegen betaling door de menages kunnen worden ont vangen, en dan niet als compleete serviezen, maar stuksgewijze, op de manier als thans de administratie al hare artikelen, voor zoo ver daarvan sprake kan zijn, tegen invordering van de gelds waarde verstrekt. Me dunkt, eenvoudiger voor de belangheb benden zou het zich moeielijk denken laten. En wanneer dan daarbij werd toegestaan, de kosten van eerste aanschaffing in eenige payementen instede van in ééns terug te betalen, zal wel

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 490