491 in den dienst vergrijsd, kunnen zich nog geen goed denkbeeld vormen van het gebruik der richtmiddelen, al weten zij bij de theorie te zeggen, wat grof, gestreken en fijn korrel ishoevele anderen kunnen het vizier niet behoorlijk stellen. Meerdere en betere oefening zou de schietvaardigheid van het inlandsche element onzer Infanterie kunnen verhoogen, maar een ander middel zou beter tot dat doel kunnen leiden. De oudste soldaten zijn in den regel niet de beste schutters en juist hun valt het moeilijk nog aan teleeren, wat voor hen in hun vorigen diensttijd onbereikbaar was. Welnu, men weigere aan inlanders bij dienst-expiratie een re-engagement bij hun wapen wanneer zij in hun vorig verband bij de schietoefeningen niet verder gekomen zijn dan C1 of B1 of eene andere vast te stellen grens. De aan vulling van het inlandsche element is steeds verzekerd, dit heeft de ondervinding geleerd. Men kan dus ongestraft de minder geschikte in dividuen elimineeren. De uitgaven, die de meerdere recruten zullen eischen, leveren een waarborg voor de grootere waarde der afgerichte manschap pen bij de veld- en garnizoenstroepen. Sexio. Inodore-toestellenIn de arrest-kamers onzer mindere militairen staan inodore-toestellen, die voor den soldaat bestemd maar niet naar zijne „hoe zal ik het noemen ingericht zijn. Het gevolg daarvan is, dat als de deuren der lokalen open gaan een walgelijke stank verraadt hoe 't daarbinnen met den luchttoestand is gesteld! Brengt men daarover klachten in, dan verklaren deskundigen, dat de inodore-toestellen, als zij volgens de regelen der kunst behandeld worden, inderdaad reukeloos moeten zijn. Aangezien echter proefondervindinglijk blijkt, dat geen soldaat die kunst machtig schijnt te kunnen worden, is het tijd naar eene oplossing te zoeken, die bij de gewone kunstvaardig heid van onze arrestanten het inodore meer zal waarborgen. Si Anoe. Samenloop van werk. Als de opdracht verstrekt moet worden om 1 a 2 maal 'sjaars over iets een rapport, staat, verslag, a. a. z. in te dienen, wordt daarvoor bijna altijd 1 Januari en 1 Juli gekozen. Dit veroorzaakt op die tijden overkropping met arbeid. Voor die bescheiden, waarvan de indiening op die data niet bepaald noodig is, zal het, ter bevordering van de goede verdeeling van den arbeid, gewenscht zijn andere tijdstippen te kiezen. Si Anoe.

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 507