14 XV. Marine. Zeetactiek, enz. lhe question of the type of battle-ships and cruisers most suited for the Russian fleet. (J R. U. S. Dec.) Naval economies. (U. S. M. Jan.) The armoured cruiser. A compromise vessel. (U. S. M. Jan.) Le bateau sous-marin „Holland". (R. A. B. Sept.—Oct.) XVI. Algemeene militaire wetten en voorschriften. Mi litair recht. Nog iets over Ngawi. (M. R. Afl. 12) Vervoer van buskruit. Onder de strafbepaling van art. 1 van Staatsblad 1876 No. 302 valt het vervoer van iedere ontplofbare kruitsoort, geschikt om daarmede vuurivapenen te laden en eenig projectiel af te schieten. (R. No. 9 en 10.) Rietslagen bij het detachement te Ngawi. (M. R. Afl. 13). Opmerkingen. Een beklaag de moet opgezonden worden naar de residentie van den krijgsraadeen reclamant met.(M. R. Afl. 13.) Eene overwinning. Het hoog militair gerechtshof heeft erkend, dat een reclamant voor den krijgsraad niet opnieuw gestraft mag worden wegens oneerbiedigheid. (M. R. Afl. 14.) Reclame. Dispositie H. M. G, 7. Dec. 1900 No. 475. Indien reclamant door den chef van den straf oplegger wegens verregaande oneerbiedigheidreeds gestraft is, be hoort de krijgsraad zich ter zake van verregaande oneerbiedigheidvan verder strafopleggen te onthouden. (M. R. Afl. 14.) Niet ontvankelijk. Sententie definitief H M. G. 21 Dec. 1900 No. 496. Waar reeds ter zake van een feit is gestraft door den disciplinairen rechterdaar is de Auditeur-Militair op grond van het non bis in idemmet eene strafver volging ter zake van dat zelfde feit niet ontvankelijken ook ter zake van andere feiten, die met dat eerste feit een complex van feiten vormen, die te zamen één voortgezette handeling uitmaken. (M. R. Afl. 14.) XXII. Internationaal recht. Oorlogspolitiek. Oorlogs- gebruike n. Eimge Historisch-Kriegsrechtliche Bemerkungen. Verdediging van de rechtwijze der Boeren. (A. M. Z. No. 52) XVIII. Militair onderwijs. Gymnastiek. Schermen. Sport. Epreuves et concours dans l'armée italienne. Betreft een methode van militair gymnastisch onderwijs voor de recruten. (R. M. Dec.) L'éducation physique dans 1' armee. (R. d' I. Dec.) Het sprookje van de meerwaar digheid van leeraren met den academischen doctorsgraad. (I. G. Jan.) Iets over het verleden en de toekomst van 't Middelbaar onderwijs in Ned. Indië (I. G. Jan.) XIX. Krijgsgeschiedenis. Militaire Aardrijkskunde. Militaire voorbereidingen in Friesland en aanval der Friezen op de Kuinre

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 528