20 Des prêcautions hygièniques a prendre pour les expeditions et les explora tions dans les pays chauds; Over hetzelfde onderwerp door Dr. Holwerda; Repatriement des malades des expeditions coloniales; Amênagement des ba teaux au point de mie de la salubrité; Les progrès de la ventilation des navires et des systernes de chaudières marines au point de vue hygiènique Ventilation des navires modernes; Nettoiement des naviresleur désinfec- tion et celle des marchandises qu'ils renferment. (R. Int. Nov. Dec.) A simple method of training in medical field services. (J. U. S. I. Jan.) XIV. Remonteering. Uitwendige paardenkennis. Rij kunst. Sport. De eerste indrukken bij de „École des Haras du Pin." (P. No. 3.) Paardenverpleging. (P. No. 4. 5.) Een gebrek aan het achter- kniegewricht. (P. No. 4.) Rijkshengsten te Bergen-op-Zoom. (P. No. 4.) Rapport van het Nederlandsch Landbouw-Comité over het wetsontwerp betreifende de staatszorg voor de paardenfokkerij. (P. No. 5.) Het wets ontwerp op de paardenfokkerij onaannemelijk verklaard. (P. No. 5.) XY. Marine. Zeetactiek, enz. De kompassen en de wijze van compensatie aan boord der pantserdek- schepen. (Mar. Afl. 7.) Bediening der officieren a/b van Hr. Ms. sche pen. Koks, hofmeesters en bedienden. (Mar. afl. 7.) Zeilsport bij de koninklijke Nederlandsche en bij de Indische militaire marine. (Mar. Afl. 7.) Kort verslag in zake het plaatsen van een gedenkteeken op het graf van wijlen A. O. ter Cock. (Mar. Afl. 7.) De voordeeligste vaart van onze kruisers. (Mar. Afl. 7.) De opleiding van matrozen. (Mar. Afl. 7.) Reis van Hr. Ms. torpedobooten „Hydra en Scylla" van Nieu- wediep naar Oost-Indië. (Mar. Afl. 7.) Marine begrooting voor het dienst jaar 1901. (Mar. Afl. 7.) Historische herinneringen. (T. N. I. Jan.) L'ancien corps de la marine. (S. M. 15 Janv.) XYI. Algemeene militaire wetten en voorschriften. Militair recht. Het voorarrest van de militaire beklaagden bij de zeemacht. (Mar. Afl. 7.) Moet voor tijd van vrede, eene afzonderlijke rechtspraak voor militairen worden behouden? Zoo ja, binnen welke grenzen? (M. S. Jan.) Nog eens Ngawi. (M. R. Afl. 15, 16.) Poging tot gewelddadigheid tegen de openbare macht, of beleediging door gebaren. S. D. dd. 21 Dec. WOO No. 502Het steken met een badeh-badeh naar een politieoppasser om hem tot wijken te dwingen en den doorgang vrij te laten, is, wanneer de poli tieoppasser door een zijsprong den steek ontwijkt, poging tot gewelddadig heid tegen een ondergeschikte beambte van de politie in de waarneming

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 536