43 dien hij zich hij de waarneming dier werkzaamheden met opzet uit winst bejag aan ontrouwe handelingen schuldig maaktvallen deze met toepas sing van art. 17 C. W. onder de strafbepaling van art. 200 aldaar. (R. No. 8.) Gewelddadigheid tegen de openbare macht. S. D. 21 Dec. 1900. Het door een inlandsch militair bij de overrompeling door de politie van een speelhuis, waarin hij zich bevond en waaruit hij zocht te ontsnappen, met een badé-badé steken naar eenen politieoppasser, om dezen tot wijken te dwingen en den dader vrij-en uitgang te verschaffen, aan welken steek die oppasser door een zijsprong is ontsnapt, valt onder de strafbepaling der derde alinea van art. 165 Sivb. v. inl. (R. No. 8.) Insubordinatie. S. D. 18 Jan. 1901. Het in bijzijn van andere militairen ten aanzien van een zich in de nabijheid bevindenden meerdere in rang bezigen van de uitdrukkingen schoftploert'en saja poenja commandant djoega orang djawalevert op het misdrijf van insubordinatie door woorden. (R. No. 8.) Dienstweigering. Insubordinatie. S. D. 1 Maart 1901. Ten aanzien van de ten laste gelegde dienstweigering behoort te blijken, dat zij door een min der militair is gepleegd. Het met een geweer tegen een meerdere in rang aan nemen van de gevechtstelling levert het misdrijf van feitelijke insubordinatie op. (R. No. 8.) Militaire procesorde. Onvolledige klacht. S. D. 1 Maart 1901. Het voor militair recht nog vigeerend procesrecht geeft de bevoegd heid de klacht uit te breiden tot alle omstandigheden, welke bij het onderzoek blijken, mits maar geen geheel ander misdrijf dan het in de klacht ver melde wordt ten laste gelegd. (R. No. 8.) XVII. International recht. Oorlogspolitiek en oorlogs- gebruiken. Die Konferenz im Haag und das neue Kriegsrecht. Slot. (B. Kr. Marz.) La conférence internationale de la paix. (R. Int. Mars.l Le respect de la pêche cotière en temps de guerre. (R. Mar. Févr.) XVIII. Militair onderwijs. Gymnastiek. Schermen. Sport. Turnlehrer an höheren Schulen, eine Zivilstellung für pensionierte Of- fiziere. (N. M. B. 1 MiirzMilitariseher Vorunterricht in Frankreich. (N. M. B. 15 Marz.) Eine Reserve-Offizierschule in Bulgariën. (M. AVoch. No. 29.) Der Dienstunterricht in seiner Erzieherischen Bedeutung. (M. Wocli. No. 30 en 31.) Ueber eine Erweiterung der Berufsbildung des deutschen Offiziers. (N. M. B. 1 April.) XIX. Krijgsgeschiedenis. Militaire aardrijkskunde. Des Buren-Krieges zweiter Theil. Vervolg. (M. Woch. No. 21, No. 25 en 30). Neuere Rüstungen Englands für Südafrika. (M. Woch. No. 22.) La

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 559