2 hospitaal ter onderzoek der huishoudsters van manschappen, die met M. V. zijn opgenomen; hierbij kan de garnizoensdokter den compagnies-commandant behulpzaam zijn door reeds in de zieken- boekjes, achter de namen der lijders de letters „M. V." te plaatsen. 2. Voorkoming van het zich onttrekken aan geneeskundige vi sitation. Men zal goed doen te letten op het bij de visitatie present zijn van geëmployeerden, corveeërs en de minderen van den kleinen staf. Verder vergete de garnizoensdokter niet, dat het hoogst wenschelijk is de militairen, die zich op Zaterdag, Zondag en Maandag met eene andere ziekte melden (met het doel om kwartierziek te krijgen en zich dus aan de visitatie te ont trekken) steeds op venerische aandoeningen te onderzoekenaangezien het zich ziek melden met eene andere kwaal op deze dagen een wel eens toegepast misleidingsmiddel is. B. Het opsporen van de bron der besmetting Aangezien goede woorden meestal niet in staat zijn den man tot het aanwijzen van de bron der besmetting te brengen, zouden zij, die dit weigeren, streng gestraft kunnen worden. Toch zou dit niet te rechtvaardigen zijn, daar eene juiste aanwijzing, zooals vroeger ook reeds is vermeld, niet altijd doenlijk is. Het algemeen belang brengt intusschen mede, dat, hoewel helaas meestal zonder resultaat, hierop in ieder geval wordt aangedrongen. G. Geneeskundig onderzoek van alle vrouwen bij eerste toelating als huishoudster in de kazerne. Deze eisch is noodzakelijk te achten, ook al gebeurt het, dat door de toepassing van dezen maatregel fatsoenlijke vrouwen, die tegen eene visitatie opzien, zich laten weerhouden in de kazerne te komen In het algemeen worde het nemen van huishoudsters door Eu- ropeesche militairen aangemoedigd en ga men voort bij het slui ten van huwelijken van inlandsche militairen zorgvuldig naar de 1) Het is te hopen, dat het legerbestuur zich hiertegen steeds met kracht blijft ver zetten. Juist verhooging van het zedelijk peil onzer kazernevrouwen is zoo gewenscht. Daarom een ernstig streng onderzoek naar de antecedenten der toe te laten vrouwen toepassing van alle mogelijke maatregelen bij wangedrag; maar nimmer verplichte visitatie van vrouwen, die voor het eerst de kazerne betreden. Redactie.

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 568