- 6 Aanbevelingswaardig is voorts de prostitiitiehuizen (vooral op tractementsdagen) door de geneeskundigen, vergezeld van poli tiebeambten, onverwachts te doen inspecteerenen voorts zoo veel vuldig doenlijkappèl over de vrouwen te houden en wel met het oog op het binnensmokkelen van niet geregistreerde vrouwen. Eindelijk, zal het waken tegen opvoering der financieele eischen van de zijde der prostituées de manschappen kunnen afleiden van clandestiene prostituées. Onder deze omstandigheden zijn de openbare huizen van on tucht, waar het plegen van onzedelijkheid nu gemakkelijk kan plaats hebben, te transformeeren in openbare huizen met tuchty waar kan voldaan worden aan eene, iederen normalen mensch eigene geslachtsverrichting, terwijl daardoor tevens het huis houdsterstelsel voor Europeesche militairen (zij dit nog ook verre te prefereeren boven het gebruik maken van het clandestiene prostitutiestelsel) voorloopig practisch vervangen zal worden. Ook zal in plaats van den (door den strijd om het bestaan en met het oog op den door de ronselaars te behalen winst gedreven) sluikhandel in meisjes treden, het eerder bereikbare en voorloopig het meest tot het ideaal naderende stelsel van: „het bij de gegeven omstandigheden onder de beste gezond heidscondities te samenbrengen van vrouwen, die anders toch (maar dan ongecontroleerd) van prostitutie een bedrijf zouden maken, met mannen, wier maatschappelijke positie zeer zeker geen wettig huwelijk wenschelijk maakt". Worden deze en andere maatregelen genomen, welke de kansen van besmetting voor den soldaat zoo min mogelijk maken, dan zou het gerechtvaardigd zijn om (natuurlijk eerst na verloop van tijd, wanneer de nieuwe regeling reeds gebleken zal zijn in het oogvallende gunstige resultaten op te leveren) de vol gende bepaling in het leven te roepen Van iederen militair, behept met eene venerische aandoening, zal, zoo bewezen kan worden, dat deze het gevolg is van eene schromelijke verwaarloozing der in zijn belang getroffen maatre gelen ter voorkoming van venerische ziekten, de toelage tijdens zijne verpleging in het hospitaal gedeeltelijk worden ingehouden- Willbm I, 26 September 1900.

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 572