8 Wegens het gevaar van overdraging van syphilis door besmet eetserviesworde den manschappen het gebruik van spijzen en dranken in bordeelen ontraden; in ieder geval zullen zij op de reinheid van dat servies zooveel mogelijk toezien (omwasschen met heet water). Ook het gebruik maken van mogelijk besmette latrines in bordeelen is als gevaarlijk aan te merken. Behalve op de zindelijkheid der woning, zij de aandacht ge vestigd op de persoonlijke properheid der prostitueesin de in structie der bordeelhouders moet op de noodzakelijkheid gewezen worden, om de vrouwen zooveel mogelijk tot baden aan te sporen en bij de geneeskundige visitaties kunnen de geneesheeren er op letten, dat de reinheidsvoorschriften worden opgevolgd. Niet minder nuttig is het toezicht op de bordeelen door genees kundigen: Wenschelijk is, dat zij op onverwachte tijden, bijv. éénmaal per week, door geneeskundigen bezocht worden. Deze maatregel zal zonder twijfel een gunstigen invloed op de hygiëne in deze inrichtingen uitoefenen; een veelvuldige inspectie door den geneesheer zal den bordeelhouder tot een voortdurend na leven der noodige gezondheidsvoorschriften dwingen. De geneeskundige visitaties der prostituees zouden dagelijks moeten plaats hebben, hetgeen een ideale eisch is, door de weten schap gesteld; want, zooals van zelf spreekt, kan met het in- cubatietijdperk der venerische aandoeningen, (het tijdperk tus- schen de plaats gehad hebbende besmetting en het optreden der eerste ziekteverschijnselen) onmogelijk rekening gehouden worden; de prostitueés zouden, ter verlichting van den dienst der geneeskundigen, daartoe in de ziekeninrichtingen gebracht kunnen worden (zooals nu, maar meestal slechts eens per week, geschiedt). Voorts behoort in ieder vertrek van het bordeel aanweizg te zij n 1°. ten dienste van de bezoekersSublimaatoplossing (om ongelukken te voorkomen gekleurdalsmede verbandioatten en 2°. voor de prostitueéseen irrigator, om, zoo vaak als noodig is, antiseptische wasschingen te kunnen toepassen. Om in bordeelen eene verwisseling van vrouwen te voorkomen {„geleende" vrouwen) is het aan te bevelen, den signalementstaat op de bewijzen van inschrijving der prostitueés met bijzondere

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 574