12 ernstig verwijt gemaakt worden. Zonder toegevendheid be- hooren de kamponghoofden bestraft te worden, in wier ressort zulke geheime publieke huizen worden aangetroffen. Verder verdient het aanbeveling de artikelen in bovenaangehaalde ver ordening, die betrekking hebben op „wie geacht worden een bordeel te houden", aan te vullen. Daar lezen wij: „zoodra iemand een of meer vrouwen, al of niet voorzien van een boekje, bedoeld in de le alinea van artikel 6 toegang verleent tot zijne woning of haar daarin herbergt, met het doel haar aldaar de gelegenheid te verschaffen, het beroep van openbare vrouw uit te oefenen, wordt die persoon geacht een bordeel te houden. Eveneens worden drie of meer vrouwen, die het leven van openbare vrouw leiden, zoodra zij samen wonen, gerekend zich tot het houden van een bordeel te hebben vereenigd, enz." De volgende bepaling worde hieraan toegevoegd zoodra de woning van een of meer samenwonende inlandsche vrouwen door militairen bezocht wordt en hiervoor geene behoorlijke motieven be staanzullen de vrouwen als openbare vrouwen worden ingeschreven" Van zelf blijkt hier het groote gevaar, verbonden aan het toestaan aan militairen, om met hunne huishoudsters in de kampong te wonen. Waar dus een dergelijke vergunning aan oppassende militairen, onder bijzondere omstandigheden, verleend wordt, zal het de plicht der militaire autoriteiten zijn, de han delingen van deze huishoudsters nauwlettend te doen contrö- leeren. De aandacht der politie zij voorts gevestigd op in de kam pong wonendewegens onzedelijk gedrag uit de kazerne verwijderde huishoudsterswaaronder er zijn, die, op vertoon van niet ingeno men vrouwenkaartjes ongestoord militairen op bezoek ontvangen. 3°. Het houden van bordeelen alleen in een bepaalde ivijk toe te staan. Want vooreerst wordt door het vereenigen dezer huizen het politietoezicht vergemakkelijkt, bovendien wete men, dat clan. ■destiene prostituées zich gewoonlijk in de buurt van bordeelen „met vergunning" nestelen, zooals te begrijpen is, met het doel •om aan de ingeschreven vrouwen concurrentie te doen, de be zoekers te onderscheppen en zulks ook om in de officieele huizen mood-hulpdiensten te verrichten.

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 578