72 „sectiën hadden, daar zij met gewone rijwielen uitgerust waren, „in het bosch achter moeten blijven. Later sloeg de vereenigde „compagnie een cavalerie aanval af en vervolgde haar met vuur. „Bij oorlogsmarschen der cavalerie van G-allarate naar de „omstreken van Turin vond de toegevoegde rijwielcompagnie „gelegenheid om het ontwikkelen der cavalerie uit défilés te „verzekeren, op te treden als flankdekking, om spoorwegen op te „breken, telegraafdraden door te snijden, schuiten in de Po naar „zich toe te halen, langs den ongeveer 10 K. M. langen weg van „Trino naar Chivasso. Ook bleef de compagnie gedurende de „groote manoeuvres ingedeeld bij de cavalerie-divisie. Op 1 Sept. „werd haar gelast om voor de rijdende artillerie een overgang „te maken over een gracht in de nabijheid waarvan de vijand „een brug had vernield. „Later diende zij tot dekking van de rijdende batterij tegen „de vijandelijke aanvallen en nam zij deel aan den strijd gedu rende de charges der cavalerie-massa's, door haar vuur te richten „op de reserve van den vijand. Gedurende het gevecht op 2 „September naderde zij twee vijandelijke batterijen ongemerkt „tot op 150 M. en overstelpte deze van daar met vuur, zoodat „zij de verliesvlag moest planten. Tegen het einde van den „manoeuvredag gelukte het haar nog op gelijke wijze in ver binding met een ca valer ie-regi ment een artillerie-park te over vallen. „In den nacht van 3 op 4 was zij op voorposten en leverde „zeer duidelijke en bruikbare berichten. Op den 4en aangewezen „tot het vasthouden van een défilé, werd zij door cavalerie, ver- „eenigd met de Bersaglieri der militie-divisie, aangevallen en „moest zij voor de overmacht wijken. De terugtocht van de „met toevouwbare machines uitgeruste sectiën, door dicht kreu pelhout en bosch, ging zeer goed, terwijl de anderen, die met „het gewone rijwiel waren toegerust, niet konden volgen en „spoedig buiten gevecht gesteld werden. „Op den 60u verkenden zij voor de cavalerie doorwaadbare „plaatsen over de Chisalabeek en maakte in verbinding met de „genie deze bruikbaar. Daarop hield zij zich steeds op aan den

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 86