80 geheel op zich zelve te kunnen staan tot het verrichten van alle reparatiën, enz. Yan de Europeesche mogendheden zijn tot dusverre slechts Frankrijk, Italië, België en Engeland in het bezit van tot tac tische eenheden georganiseerde wielrijderafdeelingen, terwijl vele mogendheden daarover blijkbaar nog doende zijn. In Frankrijk werden in 1899 twee wielrijdercompagnieën opgericht, elk ter sterkte van: 1 kapitein 4 luitenants 1 sergeant-majoor 8 onderofficieren 8 korporaals 4 werktuigkundigen 2 hoornblazers 100 manschappen. De manschappen werden uit de verschillende korpsen van het leger getrokken. Het korps is in administratie bij een der bataljons jagers te voet. Iedere compagnie beschikt over twee 2-radige voertuigen elk met twee paarden bespannen. In België werd sedert 1898 tot de oprichting van 2 wielrijder afdeelingen besloten. Al spoedig daarop kwam de organisatie van ééne compagnie tot stand, waarvoor de manschappen ge trokken werden uit de korpsen karabiniers. Ook in Italië zijn, op den voet der betreffende organisatie in Frankrijk en in België, twee wielrijderafdeelingen opgericht. Het personeel wordt getrokken uit de Bersaglieri. De afdeelingen in de drie hierboven genoemde rijken zijn uit- uitgerust met opvouwbare rijwielen. De bewapening bestaat uit het verkorte infanteriegeweer of de karabijn. In Engeland zijn, op voorstel van Lord Wolseley, in het kamp van Aldershot 2 wielrijder compagnieën samengesteld, gerecru- teerd uit een 40-tal regimenten infanterie. Welk rijwiel ge bezigd wordt is ons niet bekend. De wielrijders zijn met het Lee-Metford geweer bewapend. Rusland heeft sedert 1891 in elk infanterie-regiment 8, in

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 94