135 spel, zooals in de dienstcursussen is aangegeven, maar moeten samen hangende uiteenzettingen zijn over de meest verschillende onderwerpen, zooals bijv. de exercitie voorschriften van de andere wapens, de veld dienst, de keuze van verdedigende stellingen, de oorlogsgebruiken onder beschaafde natiën, enz. Om hierin afwisseling te brengen, kan men officieren en manschappen ook met behulp van kaarten en schetsen kleine opdrachten verstrekken, voor welker oplossing hoogstens 15 tot 20 minu ten mogen worden toegestaan. Ook kunnen de troepencommandanten het houden van voordrachten opdragen aan officieren, die tengevolge van hun werkzaamheden in enkele takken van dienst bijzonder onder richt zijn. Behalve deze voordrachten in de betrekkelijke troepenafdee- lingen, moeten er verder andere gehouden worden voor alle officieren en onderofficieren van die garnizoenen, waar zich een generale stafofficier van hoogeren rang bevindt (deputy assistant-adjudant-general). Verder minstens wekelijks een uur instructie voor den troep onder den compag nies-, eskadrons- en batterijcommandant Deze behoeven dit instructie geven niet altijd persoonlijk ter hand te nemen, doch kunnen onder hun persoonlijk toezicht over enkele onderwerpen, hoofdzakelijk velddienst, instructie laten geven door officieren en onderofficieren. Voorts moeten de compagnies-, eskadrons- en batterij commandanten eenmaal 's weeks hun onderofficieren verzamelen om ze persoonlijk te onderrichten in veld dienst en gevechtsvoorschriften. Van af den 5den Dec. hebben te Londen in de ontbijtzaal der Iiorse Guards krijgsspeloefeningen plaats vpor de garde- en andere actieve officieren van het „Homedistuct". De opdrach ten worden gegeven door het oppercommando van het districtallo actief dienende officieren zijn verplicht tot bijwoning. (Mil. Wochenblat N°. llfi). Opgenomen onder de oudste helft sedert de laatste opgave. Infanterie. de kapiteins: G. J. A. Webb, P. W. J. van der Schoot, A. P. van de Siepkamp, G. K. F. Collard, V. L. J. Royen, W. H. de Lussanet de la Sablonière en A. K. A. Gijsberti Hodenpijl. Cavalerie. de ritmeester: A. B. J. W. Posno. de gedetacheerde le luitnt. Jhr. T, H. Roëll.

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 149