325 dien van den Staat en een suppletiekorps. De regimenten worden gevormd uit vrijwilligers, dienstplichtigen wier dienstverband vrijwillig wordt verlengd (z g. capitulanten), vrijwilligers uit het leger, manschappen uit de contingenten der verschillende koloniën, zoomede uit recruten in het moederland gelicht. Deze laatsten zijn niet tot den dienst in de koloniën verplicht en kunnen daarheen slechts dan gezonden worden als zij, na hunne indeeling bij het koloniale leger, daartoe het schriftelijk verzoek doen. De 12 regimenten vormen drie divisiën. Met betrekking tot de mobiliseering zal een Armeecorps onder de bevelen van een ge neraal van de koloniale troepen worden gesteld. 2. In de koloniën a) 5 regimenten koloniale infanterie van drie of vier bataljons, elk van 4 compagnieën, in Indo China, Madagascar, West-Afrika; b) twee bataljons koloniale Infanterie van vier compagnieën in Nieuw- Caledonië en op La Martiniquec) een bataljon van twee compagnieën in Guyana; d) een compagnie op Guadeloupee) een compagnie op Tahiti. Artikel 5. De inlandsche koloniale-infanterie bataljons bestaan uit: 1 regiment Anamsche tirailleurs van drie bataljons in Cochin China; 4 regi menten Tongkingsche tirailleurs, twee tot drie en twee tot vier compag nieën 3 regimenten Senegaleesche tirailleursin Senegal (1 regiment van drie bataljons a 4 compagnieën), in Soedan (1 regiment van 3 bataljons a 4 compagnieën) en in Madagascar (1 regiment van vier bataljons); 2 regimenten Madagascarsche tirailleurs van drie bataljons a 4 compagnieën, vier bataljons van Senegaleesche tirailleurs van vier compagnieën te Schari, aan de Ivoorkust, Zinder en in Diego Suarez. Internationale Revue über die gesammten Armeen und Flotten. Fébruar 1901.) Nieuwe kredieten geopend voor de aanschaffing van wielrijders-compag nieën in Frankrijk. La Chambre des Deputes heeft de kredieten voor de aanschaffing van twee nieuw op te richten wielrijders-compagnieën, waarvan er tot dus verre slechts twee waren, toegestaan en de Minister van Oorlog heeft dienovereenkomstig de vorming bevolen van eene compagnie van 150 man bij het 147e regiment infanterie te Sedan en van eene bij het 132® te Rheims. De kapitein Girard van het 87e regiment infanterie, die de uitvinder van een samenvouwbaar rijwiel is, heeft het bevel over de compagnie te Sedan gekregen. Internationale Revue über die gesammten Armeen und Flotten. Februar 1901.)

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 339