EENIGE OPMERKINGEN OVER DE INRICHTING VAN RORDEELEN. Yan een militair standpunt beoordeeld, meen ik, dat het bordeelenvraagstuk van even groote beteekenis is als dat der cantines. Waar voor de cantines het streven is, om ze te maken tot gezellige, tevens nuttige en geliefkoosde uitspanningsplaatsen voor den militair, moet getracht worden de bordeelen te doen beantwoorden aan het doel, om den soldaat uit de clandestiene publieke huizen te houden. Over de vraag, of men bordeelen behouden moet of doen ver dwijnen, loopen de meeningen uiteen. Ik ben een beslist voorstander van het eerste, maar met eene zorgvuldige reglementeering. Immers, aan eene onbelemmeide prostitutie zijn de grootste kansen van infectie door venerische smetstoffen verbonden, en, al zijn bordeelen lang geen onfeilbaai praeservatief tegen de clandestiene prostitutie en hare meestal zoo gevaarlijke gevolgen, zoo kunnen zij, bij eene doelmatige organisatie, m. i. toch wel eenigermate bijdragen tot beteugeling van venerische ziekten. Welke eischen zouden aan zulke inrichtingen te stellen zijn? In de eerste plaats worde in bordeelen gelet op het behoorlijk opvolgen vein de voorschriften den gezondheidsleer, de meest mo gelijke zindelijkheid dient in acht genomen te wordenreinheid der woning, vooral der slaapplaatsen en van het beddegoed is dringend noodig. "Want, behalve dat onzindelijkheid gevaien voor de gezondheid der bezoekers medebrengt, verwekt zij tegen zin tot bezoek en wordt dan de voorkeur gegeven aan in dit opzicht beter ingerichte geheime publieke huizen. Om gemak kelijk te begrijpen redenen, behoort er voldoende ivcischgelegenheid te zijn, en toch worden waschwater, zeep en handdoeken, nu nog niet in alle bordeelen verstrekt. Er woide van bordeel houders daarom geëischt, deze werkelijk noodige artikelen steeds ter beschikking der bezoekers te stellen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 573