142 compagnieën, '/a compagnie dragers en 2 treincompagnieën. De totale sterkte bedroeg 5180 man. Bovendien werd een marine-landingsdivisie (naval force) te Durban aan den wal gezet ter sterkte van 1500 man. In Engeland zelf was op den 29en September 1899 de voor- loopige mobilisatie van een legerkorps gelast, terwijl tevens werd bepaald, dat Generaal Sir Redvers Buller als opperbevelhebber van de geheele troepenmacht in Zuid-Afrika zou optreden. Op den 7en October d. a. v. verklaarde een Army-order de mo bilisatie effectief. Het legerkorps, dat hierdoor werd geschapen, was samengesteld als volgt: a. de Field force, bestaande uit: 3 divisiën infanterie (I, II en III); 1 divisie cavalerie; de korpstroepen (troepen, niet opgenomen in het divi sie-verband) b. de Forces for lines of communications, staande onder de bevelen van luitenant-generaal Sir Forestier Walker. Voor de samenstelling der onderdeelen wordt verwezen naar den hierachter volgenden staat. Hetgeen bij de troepen aan de oorlogssterkte ontbrak, moest wor den aangevuld door de opgekomen reservisten, terwijl de com pagnieën van het commissariat transport department (treincom pagnieën) voor zooveel noodig moesten worden aangevuld door inlanders. De bij de troepen behoorende gevechts- en bagagetreinen zouden bestaan uit 1): le. voor 1 bataljon infanterie: 1 waterkar, 4 munitie-karren, 7 Amerikaansche vierradige „Buck" wagens (zijnde ruwe voertuigen, be staande uit een grooten bak, rusten de op twee assenvan deze 7 wagens dienden er 4 tot vervoer van bagage; 1 tot vervoer van een dag vivres en 1 tot vervoer van pioniergereed- - schappen). (1) Von Löbell'a Jahresberichte 1899.

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 156