14:3 Voor al deze karren en wagens zouden 127 muildieren beschik baar worden gesteld. Bovendien behoorden tot die treinen 1 kar en 2 wagens, getrokken door ossen, dienende tot vervoer van de tenten. 2e. voor 1 eskadron cavalerie: 2 Buckwagens met 22 muildieren, 1 ossenwagen voor het vervoer der tenten. 3B. voor 1 batterij artillerie: 3 wagens voor bagage en levens middelen, 1 wagen tot vervoer van tenten. Deze laatstgenoemde wagens waren dezelfde als die, voorge schreven in het mobilisatie-voorschrift. Muildieren en ossen, benevens de Buckwagens en de ossen wagens, zouden de troepen eerst na landing in de Kaapkolonie ontvangen. Het noodige aantal paarden werd in de vredesgarnizoenen uit de remonte gekregen. Bij ieder bataljon was eene compagnie uit gerust voor den dienst als bereden infanterie. De paarden voor deze compagnieën, evenals die voor de compagnieën bereden in fanterie, toegevoegd aan de cavaleriebrigades, zouden eerst na aankomst in Zuid-Afrika aan de troepen worden verstrekt. Het aantal benoodigde dieren was daar evenwel op verre na niet aan wezig. Wel is waar waren reeds maanden te voren vele Engel- sche officieren in commissie naar de verschillende werelddeelen gezonden, doch deze hadden met vele moeilijkheden te kampen. In de Zuidelijke Staten van Amerika b.v. kon men wel veel paar den aankoopen, maar het aantal transportschepen te New-Orleans, waar deze dieren zouden worden ingescheept, was onvoldoende. De aanschaffing van muildieren in Italië, Spanje en Klein-Azië ging, evenals die der paarden, met groote moeilijkheden gepaard. Ten slotte is men er toe kunnen komen om 6900 stuks uit de Vereenigde Staten, 4700 uit Italië en 1200 uit Spanje aan te koopen. Einde November 1899 werd wederom aan enkele offi cieren last gegeven om in de Vereenigde Staten, Oostenrijk-Hon- garije en Italië 10000 muildieren op te koopen (1). Aangekomen op het operatie-tooneel, moesten deze dieren, na (1) „Starke und Zusammensetzung der gegen die Buren aufgebotenen Streitkrafte Englands". Militar Woehenblatt 1899.

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 157