PRAATJES OVER EN KLIKJES IV' OXZE MILITAIRE WERELD. Heb ik in vorige artikelen getracht toestanden uit ons leger te schetsen, thans vraag ik voor eenige oogenblikken de aandacht voor eene vereeniging wel is waar buiten dat leger staande maar waardoor toch de belangen van onze militaire wereld in hooge mate gebaat worden en waarover dus eenige woorden hier vol strekt niet misplaatst zijn. Ik bedoel de „vereeniging tot be vordering van christelijk leven en onderling hulpbetoon, gevestigd te Magelang", de stichting van den heer Joh. van der Steur. Vele officieren zijn reeds op de hoogte van het streven dier vereeniging en vele hebben blijken gegeven dat streven te ap- precieeren door haar financieel te steunen. G-aat men evenwel haar 4e jaarverslag na, dan valt het op hoe bedroevend gering het aantal officieren leden is in vergelijking tot het totaal aan tal officieren, dat ons leger telt. En toch kan de oorzaak daar van niet gezocht worden in de financieële consequentiën. Voor f 0.E0 in de maand is men reeds lid. Neen, hier moet die oorzaak gezocht worden in de onbekendheid met het stre ven van den heer van der Steur en het komt mij daarom niet ondienstig voor het een en ander over het doel en het werken van die vereeniging mede te deelen. Het doel dan is in het kort weezen op te nemen en kinderen,, wier ouders niet in de gelegenheid zijn hun een degelijke op voeding te geven. Hieronder ressorteeren in de eerste plaats de kinderen van onze soldaten, die in de kazerne dikwijls geheel verwaarloozen en daardoor later nimmer nuttige leden van onze beschaafde Maatschappij kunnen worden. Joh. van der Steur neemt die kinderen op en tracht van de jongens landbouwers, timmerlieden, smeden, enz. te maken, ter wijl de meisjes degelijk onderricht ontvangen in naaien, koken.

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 213