219 De practijk leert, aldus handelende, dat het werk voor den officier, belast met de invulling, veel minder tijdroovend zou zijn. Een schutter le klasse wordt in den loop van 't seizoen overgegeven. Op zijn E. A. wordt dan vermeld, middels Y. E.; EA4 2 x of niets, dat de schutter aan de herhalingsoefening heeft voldaan, reeds tweemaal EA4 heeft geschoten of in 't geheel nog niet begonnen is met de her hal ingsoefen ingen Wat moet nu vermeld worden bij een schutter le klasse, die in den loop van 't seizoen in de le klasse is overgegaan Yolgens 200 moet, wanneer het noodig is, op het E. A. vermeld worden, bij overgang van een schutter naar een ander korps, of hij de 2de klasse reeds eenmaal doorloopen heeft. De bedoeling is waarschijnlijk hierdoor aan te geven, dat een schutter meer dan 160 patronen heeft noodig gehad om aan alle overgangs. voorwaarden te voldoen en derhalve teruggesteld is tot de le oefening. Was het de bedoeling te kennen te geven, dat hij reeds in alle oefe ningen van kl. A. had geschoten en dus te velde kan trekken, dan is deze aanteekening overbodig, aangezien dit reeds uit zijne gewone aan- teekening omtrent de schietklasse blijkt. Bijv. de oefening, waarin hij schieten moet, staat steeds achteraan en zoo beteekent: 140 Ab A8 A3, dat de schutter reeds in alle oefeningen heeft geschoten, doch de drie genoemde oef. moet inhalen; 40 A 2 As, dat de schutter nog maar in vier oefeningen geschoten heeft 94 A9 geeft moeilijkheden, aangezien dit kan beteekenen, dat A9 her haald moet worden, of wel, dat Al° ook nog geschoten moet worden, doch op deze leemte wees ik reeds. Uit geen der voorbeelden kan echter opgemaakt worden of de schutter teruggesteld werd naar A1. Hieruit blijkt dus m.i. duidelijk, dat met het doorloopen der klasse bedoeld wordt, dat reeds eens aan alle voorwaarden is voldaan, doch, waarom wordt dan ook het schieten van elke oefening (zonder overgang) het doorloopen genoemd? (zooals in 124 blz. 94 den ondersten regel). Buskruit.

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 233