- 246 Dat de eischen, aan de arbeidskrachten der reederijen gesteld, hierdoor zeer verhoogd werden, is duidelijk daar dientengevolge uitgebreide vertimmeringen en veranderingen, zooals hij bouwing van hutten, koelkamers voor versche levensmiddelen, trappen en gangen, aanbrengen van poortjes, aanleggen van electrische leidingen, inrichtingen voor stoomverwarming en dergelijken moesten worden verricht. Intusschen is hierdoor ook gebleken, dat ieder goed stoomschip door dergelijke veranderingen tot een bruikbaar troepentransportschip kan worden gemaakt. Bij het opmaken van het inschepingsplan moest met twee gevallen rekening worden gehoudenof er bestond eene Chinee- sche vloot en kon deze de transportschepen nadeel toebrengen, of zulks was niet het geval. In het eerste geval moesten de transportschepen zich b.v. in de haven van Singapore verzamelen, en de reis in de Chineesche wateren onder bescherming der eigen oorlogschepen voortzetten of wel, en dit voor het 2e geval, elk schip kon veilig alleen de reis maken. Moesten in het eerste geval de slechtst loopende schepen het eerst vertrekken, ten einde de geheele transportvloot zoo spoe dig mogelijk in de verzamelhaven bijeen te hebben, in het twee de geval moesten juist de het best loopende schepen voorgaan, ten einde ten spoedigste onze slechts zwakke strijdkrachten in China te kunnen versterken, en ook om tijd te winnen voor het met bezwaren gepaard gaande lossen der schepen. Wat men van den toestand wist en vooral de onbetwistbare overmacht der verbondene vloten in de Chineesche wateren maakten het niet waarschijnlijk, dat de transportenbeweging ge stoord zoude worden en zoo werden dan ook iü de eerste groep, welke de uitreis den 27en Juli aanving, drie snelloopende schepen ingedeeld, die voorde overigen uitgaande, als het ware eene voor hoede vormden. Hiermede in overeenstemming bestond de eerste groep uit de volgende troepen Staf. le Infanterie-brigade. Hiervan 1 Infanterie regiment. Staf. en 2 escadrons cavalerie (Daar de daarvoor bestemde paarden uit Amerika en Australië k wamen en gedeeltelijk reeds vóór de aankomst der troepentransporten er zouden zijn, was

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 260