SNELVUUR-VELDGESCHUT SYSTEEM EHRHARDT. C/1900. Onder de nieuwere soorten van snelvuurkanonnen, die in den laatsten tijd in verschillende staten ter beproeving zijn voorge steld, heeft het door den „Geheimen Baurath" Heinrich Ehrhardt te Düsseldorp geconstrueerde en door de „Rheinischen Metall- waaren- und Maschinenfabrik" te Düsseldorp in vereeniging met de „Fahrzeugfabrik Eisenach" te Eisenach uitgevoerde snelvuur- veldgeschut systeem Ehrhardt C/1900 overal een zeer gerecht vaardigd opzien gewekt 1). Bij dit systeem is de moeielijke kwestie, een goede veldaffuit te leveren, waarbij de terugloop van het geheele stuk opgeheven en het opspringen van de raden geheel is weggenomen, op schit terende wijze opgelost door het doen achter uitglijden van den vuurmond op de bovenaffuit en een daaropvolgend wederom naar voren glijden in de vuurstelling, waardoor bij het schot het stuk volkomen rustig blijft, zoodat hoogte- en zijwaartsche richting bij het schieten zoodanig constant blijven, dat men een groot aantal schoten als snelvuur kan afgeven en daarbij met goede trefzekerheid, zonder de richting schot voor schot te moeten controleeren. Gedurende de schietproeven werden door de leden der ISToor- weegsche commissie herhaaldelijk geldstukken op de raden dei- vurende affuiten gelegd en de oorpronkelijke plaats daarvan zui ver aangeteekend, en bleek, dat deze munten bij het afvuren in het geheel niet van plaats veranderd waren, waaruit volkomen de waarheid van het bovenstaande 'blijkt. Voorts is deze affuit de lichtste van alle tot nu toe gecon- (1) Naur wij vernemen is dit gesehut sedert Februari 1900 aan de Artillerie-Commis sies van de volgende staten ter beproeving aangeboden, en wel, Zwitserland, Engeland, Noorwegen, Oostenrijk, Turkije, Argentinië, Japan, China, Zweden en de Vereenigde Sta ten van Noord- Amerika en heeft htt zich in den loop der proeven van het eerste nog onvolkomene model tot een technisch volmaakt voor den strijd bruikbaar geschut ontwikkelde

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 270