309 De opmerking als zouden de middelen door de reglementen aan de hand gedaan voldoende zijn om de te volvoeren taak in verhand met verschillende omstandigheden zooveel mogelijk naar behooren te kunnen volbrengen (blz. 207) acht ik niet geheel juist. Tot staving hiervan zou ik mij op het gebied der normaal schema's moeten gaan bewegen, wat mij echter te ver zou voe ren. Voor hen, die daarin belang stellen, verwijs ik liever naar het m.i. alleszins lezenswaardige werk: „Scherpe tactiek", „Beschouwingen over den aanvallenden strijd der Infanterie" door H. L. van OordtKapitein van den Ge- neralen Staf, Leeraar in de Tactiek aan de Hoogere Krijgsschool. De verdediging van de uitdrukking: gebonden voorhoede ca valerie" blz. 210 en 213 acht ik mij verplicht bepaald verkeerd te noemen. Ik zou haast zeggen, een kind weet wat voorhoede-cavalerie is. Als nu maar de m.i. minder juiste uitdrukking „cavalerie- voorhoede" niet voor de bij eene colonne, uit meerdere wapens bestaande, ingedeelde beveiligende cavalerie wordt gebruikt, zal omtrent de beteekenis van de uitdrukking: „voorhoede-cavalerie" nooit verschil van meening kunnen bestaan. De invoering van elk overbodig woord verdient afkeuring. Waar de normaal afstanden tot de achtervolgende infanterie in den normaal marschvorm voor de voorhoede-cavalerie in de voorschriften zijn aangegeven, vermeen ik, dat de toevoeging van het woordje: „gebonden" aan de beslistheid dier voorschrif ten niets toe of af doet. Evenmin is dit het geval met betrekking tot de bevelvoering. Elk tactisch leerboek geeft immers aan, dat de voorhoede-cavalerie die cavalerie is, welke onder de bevelen van den commandant der voorhoede staat, in tegenstelling van de zelfstandige cava lerie, die geheel onder de bevelen van den commandant der colonne is gesteld (1). De verklaring, dat de commandant der infanterie-voorhoede het recht heeft om, waar de colonne-commandant heeft bevolen, dat de cavalerie onder bevel van den voorhoede-commandant zal staan, van dat bevel af te wijken ook al is het tijdelijk 1) Ik heb hier alleen het oog op de ter beschikking van den commandant eener colonne gestelde cavalerie, de strategische cavalerie big ft buiten beschouwing.

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 323