313 De in de vorige aflevering toegezegde besprekingen van de brochure van den heer Boon en van het handboek van de heeren Boonstra en Ort, moeten tot onzen spijt tot de volgende aflevering blijven liggen. Redactie. Geachte redactie! Wij hebben het genoegen U hierbij toe te zenden een stel Wereld" sneeuwbalbriefkaarten. Mogen wij U beleefd verzoeken onderstaand entrefilet in uw geëerd blad op te nemen U zult ons zeer verplichten, met een ex., bij eventueele opname, te zenden aan den heer T. de Cock Buning, militie-commissaris, te Alkmaar. Bij voorbaat U beleefd dankende, hoogachtend, Uw. Dw Dr., Herms. Coster Zoon. Een sneeuwbal. Bij de uitgevers Herms. Coster Zoon zijn, in opdracht van den heer T. de Cock Buning, aldaar, in den handel gebracht, en, door tus- schenkomst van den boekhandel, overal verkrijgbaar gesteld, twee kaarten, waarvan de netto opbrengst strekt ten bate van de Boerenkrijgsgevan- genen en de vrouwen- en kinderen kampen in Zuid-Afrika. De kaarten zijn vervaardigd op de gunstig bekende inrichting der firma Roelofzen en Hubner, te Amsterdam. De eene kaart is eene reproductie van eene hoogst belangwekkende en fraaie teekening: De laatste krijgsraad bij Bloemfon tein, omvat door twee hoeken in de kleuren van Transvaal en Oranje- Yrijstaat, doorweven met bladerenranken. Boven de plaat staatWereld sneeuwbal voor recht en gerechtigheid, links: Help de Boeren, rechts; Koop en verkoop geen Engelsche artikelen, terwijl onderaan is gedrukt: Zend aan vijf uwer vrienden een dezer kaarten. Deze kaart is ter grootte van 13 bij 18 c.M.en kan per post voor één cent verzonden worden. De tweede kaart is ter grootte van een gewone briefkaart, zonder andere bijvoeging dan den naam van den afzender eveneens voor één cent te verzenden. Zij bevat de reproductie van eene expresselijk voor dat doel welwillend door den teekenaar Joh. Braakensiek vervaardigde teekening naar de woorden uit den tekst, Openbaring van Johannes 18: 11, luidende „En alle kooplieden van Engeland weenen en zullen rouw dragen over den oorlog, omdat niemand hunne waar meer koopt." Zoowel de groote als de kleine kaart is verkrijgbaar in drie talen hollandsch, fransch en duitsch. De groote kost vijf, de kleine drie cents.

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 327