359 -naar de hun aangewezen bivaks, welke waren gelegen voor het 2de reserve-, het 10de en het 18de bataljon, 3 pelotons van het eskadron en 2 batterijen bij Tandjong-Oost, voor de resteerende troepen bij Tjisalak. De leider met zijn staf zou kwartier betrekken in het landhuis Tandjong-Oost. Om 3 uur n. m. van dien dag zou de oorlogstoe stand intreden, echter indien niets naders zou worden bepaald, alleen voor de uit te zetten voorposten. De leider bepaalde verder, dat de cavalerie dien dag niet zou worden uitgezonden tot het doen van verkenningen, in verband met de zware taak, die dit wapen de volgende dagen zou wach ten en ook met het oog op de geringe sterkte, waarmede het eskadron kon uitrukken 19 man per peloton, dus iets meer dan de helft van de oorlogssterkte). De partijcommandanten konden evenwel in eene instructie opnemen, welke taak zij in werkelijkheid aan de hun toegevoegde cavalerie zouden hebben opgedragen. In verband met die taak zou hun door den leider worden medegedeeld, welke resultaten de verkenning zou hebben opgeleverd, om daaruit de verder noodige bevelen te kuünen opmaken. Het was dus van zeer veel belang, dat bovenbedoelde instructie en de instructie voor den voorpostencommandant zoo spoedig mogelijk aan den leider zouden worden toegezonden. Ten einde dit doel te kunnen bereiken, werd reeds in den vroegen morgen van den 20en Augustus het algemeen denkbeeld, de onderstelde toestand en de opdracht voor de Zuidpartij aan den commandant van die partij overhandigd, omdat die comman dant met zijn staf zich dien dag zou ophouden in het landhuis Tjimanggis (7 a 8 paal van het kwartier van den leider). De commandant der Noordpartij ontving eerst na aankomst te Tandjong-Oost kennis van den voor zijne partij onderstelden toestand en van zijne opdracht. Het algemeen denkbeeld luidde: „Eene Noordpartij heeft op den 20en Augustus 1901 een nabij „Batavia opgestelde Zuidpartij in Zuidelijke richting langs den „grooten postweg naar Buitenzorg teruggedrongen". De onderstelde toestand voor de Zuidpartij was: „De Zuidpartij heeft om den terugtocht naar Buitenzorg te ._,,dekken te Tjisalak (paal 21) eene achterhoede sterk:

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 375