361 Tjidjantoeng, voeren naar den landweg, loopende van het landhuis Tandjong-Oost naar paal 16 (postweg). b. 1 compagnie op den postweg, 700 M. ten Zuiden van paal 16; c. 1 peloton bij hoogtepunt 48 ter plaatse, waar de karrewegen, van paal 15 (postweg) naar Tanah Merdika en van den grooten postweg, 500 M. ten Zuiden van paal 16 naar Soesoekan, samenkomen. Tengevolge van deze maatregelen waren alle van 's vijands zij de komende wegen afgesloten op een voldoenden afstand van het bivak, in overeenstemming met de taak, die aan marschvoorposten moet worden opgedragen. Aangezien om 8 uur n. m. nog geene berichten van de Zuidpartij waren binnengekomen, besloot de leider een wielrijder naar het bivak van die partij te zenden, doch toen deze om 9 uur nog niet was teruggekeerd, werd door den leider aan den commandant der Zuidpartij als resultaat harer cavalerie-verkenning medegedeeld „a. meermalen gestuit op vijandelijke cavalerie-patrouilles, „vooral tusschen paal 19 en 18, die ontweken, maar verkenning „bemoeilijkten „b. gestuit op infanterie-afdeelingen, die posten uitgezet hadden: „op 500 M. bezuiden paal 16, „op 400 M. N.W. van paal 16., „en bij driesprong in Soesoekan „c. door ontwijken voor vijandelijke cavalerie en door ver dwalen, kunnen geen andere gegevens door de cavalerie verstrekt worden, dan in het algemeen nog, dat de op de kaart voorko- „mende wegen voor alle wapens, de voetpaden echter niet voor „veldartillerie geschikt zijn." Aan den commandant der Noordpartij werd als resultaat harer cavalerie-verkenning medegedeeld „a. meermalen op zwakke cavalerie-patrouilles gestuit, die uit geweken zijn; eerste ontmoeting tusschen paal 18 en 19; „b. op infanteiue-posten gestuit in den Noordrand van kaïn- „pong Tjisalak, ongeveer in de lijn op de kaart aangegeven als „districtsgrens; vleugels (West) Tji Djantoeng en (Oost) ravijn, „waardoor zijrivier van Tji Pinang stroomt; „nadere gegevens niet verkregen; „c. ook omtrent de wegen zijn door verdwalen als anderszins

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 377